STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Kolejny turniej debiutów i powrotów. Rusza DreamHack Masters Malmö 2019

Transferowa szufla na scenie CS:GO powoli wyhamowuje, ale nadal jeszcze kilka formacji czeka na lanowe debiuty swoich nowych zawodników. Chociaż w sumie niekoniecznie nowych, bo przecież niektórzy z nich po dłuższej przerwie powrócili na stare śmieci. Tak czy inaczej, startujące dziś DreamHack Masters Malmö 2019 będzie okazją, by sprawdzić, czy wprowadzane od kilku tygodni zmiany wpłynęły na układ sił na scenie.

Wystarczy wspomnieć, że aż siedem z szesnastu uczestniczących w turnieju drużyn po raz pierwszy zaprezentuje się dziś z pozyskanymi niedawno graczami. W takiej sytuacji są m.in. Team Envy, G2 Esports, FURIA Esports, Team Vitality oraz Ninjas in Pyjamas – w przypadku tej ostatniej ekipy ma to niebanalne znaczenie, bo po raz pierwszy od siedmiu lat będzie ona musiała radzić sobie bez wsparcia legendarnego Christophera „GeT_RiGhTa” Alesunda. Do tego wszystkiego należy dodać także Fnatic i Natus Vincere, które postanowił ponownie ściągnąć dobrze znanych sobie zawodników, w tym Robina „flushę” Rönnquista i Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa.

Co ciekawe, w Szwecji zobaczymy także Astralis i Evil Geniuses, które niespełna dwie doby temu przebywały jeszcze w Nowym Jorku, gdzie brały udział w wielkim finale tamtejszego ESL One. W Wielkim Jabłku były zresztą także ENCE, G2 Esports, Team Liquid i OpTic Gaming – również ta czwórka, mimo konieczności szybkiej podróży na drugi koniec globu, wyraziła gotowość do gry. Z jednej strony mamy więc przemodelowane nieco zespoły, które na ten moment możemy traktować jak niewiadome, z drugiej zaś znajdziemy formacje, które w krótkim odstępie czasu musiały pokonać kilka stref czasowych. A to wszystko sprawia, że niespodzianki podczas DH Masters nie są wcale wykluczone.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

1 października
12:00 Astralis vs Team Envy BO1
12:00 G2 Esports vs FURIA Esports BO1
13:20 ENCE vs Fnatic BO1
13:20 Team Vitality vs TYLOO BO1
14:40 Team Liquid vs OpTic Gaming BO1
14:40 Natus Vincere vs North BO1
16:00 mousesports vs Ninjas in Pyjamas BO1
16:00 Evil Geniuses vs Grayhound Gaming BO1
17:20 półfinał drabinki wygranych grupy A BO3
17:20 1. runda drabinki przegranych grupy A BO3
21:00 półfinał drabinki wygranych grupy A BO3
21:00 1. runda drabinki przegranych grupy A BO3

Polskojęzyczna transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie na kanale KXN Studio na Twitchu. Z kolei mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach DreamHackCS oraz DreamHackCS2. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVANGAR jako pierwsze awansuje na finały ECS Season 8

Drugi tydzień zmagań w ramach Esports Championship Series Season 8 dopiero się rozpoczął, a my już poznaliśmy pierwszą formację, która awansowała na l...