STS
fot. Riot Games

Trick wolnym agentem. Koreańczyk rozpoczął poszukiwania nowej drużyny

Worlds 2019 jeszcze nie zdążyło wystartować, a karuzela transferowa na scenie LoL-a powoli się rozkręca. Wczoraj z SK Gaming pożegnał się jeden z głównych midlanerów zespołu – Choi „Pirean” Jun-sik. Dzisiaj natomiast rozstanie ze swoim dotychczasowym pracodawcą ogłosił Kim „Trick” Gang-yun. Koreański dżungler poinforował, że jego kontrakt z FC Schalke 04 wygasł i od dzisiaj […]

Worlds 2019 jeszcze nie zdążyło wystartować, a karuzela transferowa na scenie LoL-a powoli się rozkręca. Wczoraj z SK Gaming pożegnał się jeden z głównych midlanerów zespołu – Choi „Pirean” Jun-sik. Dzisiaj natomiast rozstanie ze swoim dotychczasowym pracodawcą ogłosił Kim „Trick” Gang-yun. Koreański dżungler poinforował, że jego kontrakt z FC Schalke 04 wygasł i od dzisiaj jest wolnym agentem.

Nie byłoby w tym nic zastanawiającego, gdyby nie dane zawarte w oficjalnej bazie kontraktów Riot Games. Według niej umowa Tricka z S04 miała obowiązywać aż do listopada tego roku, a nie wygasnąć wraz ze startem października. Wielce prawdopodobne, że ponieważ dla Schalke 04 profesjonalny sezon rozgrywek już się zakończył, klub sportowy z Gelsenkirchen postanowił zwolnić 24-latka z kontraktu i dać mu wolną rękę w poszukiwaniu nowej drużyny.

Trick dołączył do Schalke 04 w kwietniu tego roku, zastępując na pozycji dżunglera Jonasa „Memento” Elmarghichiego. Po zmianie leśnika S04 celowało w lepszy rezultat niż podczas wiosennej rundy, czyli co najmniej miejsce w play-offach. I faktycznie cel ten został osiągnięty – fazę zasadniczą Schalke zakończyło tuż za podium, a w play-offach zdobyło brązowy medal. Szczęścia zabrakło już w Regional Qualifier, gdzie Trick i spółka byli o jedno BO5 od awansu na Worlds, ale dotkliwa porażka ze Splyce przekreśliła ich szanse na MŚ.

Tak prezentuje się obecny skład FC Schalke 04:

Andrei „Odoamne” Pascu
Felix „Abbedagge” Braun
Elias „Upset” Lipp
Lee „Ignar” Dong-geun
Jonas „Memento” Elmarghichi (rezerwowy)
Dylan Falco
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Jesteśmy drużyną, która ciężko trenuje, aby walczyć o najlepsze wyniki". Me & the Boys szuka organizacji

O tym, jak bardzo istotne w funkcjonowaniu drużyny esportowej jest wsparcie organizacji, chyba nie trzeba nikomu mówić. By móc w pełni skoncentrować s...