fot. ESL/Bart Oerbekke

Mistrzowie z Nowego Jorku zawodzą! EG i North odpadają z DH Masters Malmö

Drugi dzień fazy grupowej DreamHack Masters Malmö 2019 oficjalnie rozpoczęty! Za nami dwa pierwsze spotkania w drabince przegranych grupy B, w których mogliśmy oglądać kilku przedstawicieli światowej czołówki CS:GO. Mowa tu w końcu o takich markach, jak Team Liquid, mousesports, Evil Geniuses czy North. Zespoły te zapewniły nam masę emocji, a ostatecznie ze zmaganiami w Szwecji pożegnały się formacje Petera „stanislawa” Jarguza i i Nicklasa „gade’a” Gade’a.

Otwierające mapy w obu pojedynkach wygrywały niżej notowane ekipy. I tak North ograło na Inferno Team Liquid 16:14, zaś mousesports pokonało Evil Geniuses na Mirage’u 16:10. Zaczynało więc pachnieć sensacjami, wszak wspomniane amerykańskie zespoły były zdecydowanymi faworytami do triumfu nie tylko w tych spotkaniach, ale i w całych zawodach. Szybko przekonaliśmy się jednak, że EG na pewno po kolejne trofeum nie sięgnie, wszak triumfatorzy niedawnego ESL One New York 2019 ulegli Myszom po dogrywce na Trainie, żegnając się z zawodami już po dwóch spotkaniach. TL walczył natomiast bardzo dzielnie z North i najpierw doprowadził do wyrównania, triumfując na Mirage’u 16:10, a później swoją siłę pokazał także na Duście2. Tam zespół zza oceanu totalnie zmiażdżył północnoeuropejskiego oponenta, utrzymując się w grze o mistrzowski tytuł DreamHacka Masters.

2 października

1. runda drabinki przegranych grupy B

12:00 North 1:2 Team Liquid
Inferno 16:14
Mirage 10:16
Dust2 6:16
12:00 Evil Geniuses 0:2 mousesports
Mirage 10:16
Train 20:22

Polskojęzyczna transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie na kanale KXN Studio na Twitchu. Z kolei mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach DreamHackCS oraz DreamHackCS2. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro i x-kom AGO przed kolejnymi internetowymi spotkaniami

Nudno byłoby bez tego Counter-Strike'a, nieprawdaż? Wakacyjna przerwa to już jednak przeszłość i od kilku dobrych tygodni niemal codziennie możemy emo...