fot. ESL/Bart Oerbekke

Czy to koniec ery ekipy nitr0? Liquid odpada z DH Masters już w fazie grupowej

Za nami pierwsze dzisiejsze mecze rozgrywane w ramach DreamHack Masters Malmö 2019. Największym zaskoczeniem była porażka Teamu Liquid, z Grayhound Gaming – drużyną, która w teorii nie powinna w żadnym stopniu zagrozić zawodnikom zza oceanu. W drugim pojedynku natomiast mousesports bez przeszkód wyeliminowało OpTic Gaming z trwających w Szwecji zawodów.

W pierwszym starciu Team Liquid zmierzył się z reprezentantami Grayhound Gaming. Na Mirage’u ekipa Russela „Twistzza” Van Dulkena nie dała rady rywalom w pistoletówce, lecz po chwili nie tylko wyszła na prowadzenie, ale także wypracowała solidną przewagę 12:3. Po zamianie stron Australijczycy pokazali nam natomiast fenomenalny powrót. Ollie „DickStacy” Tierney i jego koledzy raz po raz gromili oponentów w kolejnych rundach, co chwilę resetując przy tym ich ekonomię. Najlepsza drużyna według rankingu HLTV przez długi czas tylko patrzyła na kurczącą się różnicę punktów, po czym zdołała jeszcze na moment odwlec nieuniknione, jednokrotnie pokonując przeciwników. Dla graczy z antypodów była to jednak jednorazowa wpadka, gdyż wkrótce starcie zakończyło się ich triumfem 16:13. Po przeniesieniu się na Nuke’a byliśmy świadkami dużo bardziej wyrównanej gry w pierwszej połowie. Aż do drugiej części spotkania żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać stabilnego prowadzenia, dzięki czemu Grayhound rozpoczęło ją z jednooczkową przewagą. Gracze Liquid wkrótce odrobili straty, lecz niebawem Australijczycy powtórzyli swój wyczyn z pierwszej mapy i wygrywając 16:10, wyeliminowali rywali z turnieju.

Równocześnie ze starciem Liquid z Grayhound odbywał się pojedynek OpTic Gaming z mousesports. Na początku meczu lepiej radziły sobie Myszy, lecz wkrótce Duńczycy doprowadzili do remisu i wysunęli się na prowadzenie 8:7. Po zamianie stron Özgür „woxic” Eker wraz z ekipą wygrali jednak pistoletówkę, a następnie nie zważając na przeciwników, pewnie ruszyli ku zwycięstwu. Skandynawowie do końca potyczki zdołali jeszcze co prawda zgarnąć dwa oczka, lecz ostatecznie to mouz zatriumfowało 16:10. Na Nuke’u ekipa Robina „ropza” Koola całkowicie zdominowała rywali po stronie antyterrorystów. Reprezentanci OpTic przez całą połówkę zdołali jedynie trzykrotnie przeciwstawić się oponentom. Nieco lepiej poszło im w drugiej części meczu, lecz mimo tego mousesports zdołało ostatecznie domknąć starcie 16:13 i odesłać tym samym Mathiasa „MSL-a” Lauridsena i jego kolegów do domów.

3 października

2. runda drabinki przegranych grupy B

12:00 Team Liquid 0:2 Grayhound Gaming
Mirage 13:16
Nuke 10:16
12:00 mousesports 2:0 OpTic Gaming
Mirage 16:10
Nuke 16:13

W tym momencie trwają już ostatnie zaplanowane na dziś pojedynki. Polskojęzyczna transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie na kanale KXN Studio na Twitchu. Z kolei mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach DreamHackCS oraz DreamHackCS2. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Marka CLEANT rozpoczyna współpracę z uczestnikami ESL MP w CS:GO

Awans miksu psychasiada do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 w CS:GO był jedną z większych niespodzianek zakończonych niedawno zamkniętych eliminacji....