fot. DreamHack/Adela Sznajder

Szwedzki klasyk dla Fnatic! NiP odpada z DreamHack Masters Malmö

Ćwierćfinał Intel Extreme Sydney, w którym Fnatic podjęło Ninjas in Pyjamas, to bez wątpienia wciąż jeden z najbardziej emocjonujących meczów 2019 roku. Pięć miesięcy oraz kilka zmian kadrowych później obie drużyny spotkały się na tym samym etapie rywalizacji w ramach DreamHack Masters Malmö 2019, a lepszy znów okazał się zespół z Jesperem „JW” Wecksellem na pokładzie!

Ninjas in Pyjamas
1 : 2 Fnatic

(DH Masters Malmö – ćwierćfinał)
12 6 Dust2 9 16
6 7
16 9 Nuke 6 8
7 2
9 5 Overpass 10 16
4 6

Do opisania pierwszej fazy potyczki na Duście2 wystarczy tylko jedno słowo – chaos. Wszechobecny chaos. Skandynawskie zespoły raz za razem wyprowadzały zabójcze ciosy, nie zważając na detale takie, jak choćby słabsze wyposażenie czy utrata kilku graczy na samym początku rundy. Sytuacja uspokoiła się dopiero tuż przed zmianą stron, gdy cztery razy z rzędu zapunktowało Fnatic. Po zgarnięciu pistoletówki NiP błyskawicznie doprowadził jednak do remisu i zabawa zaczęła się od nowa, ale wraz z upływem czasu inicjatywę ponownie przejęli podopieczni Andreasa „Samuelssona” Samuelssona. Pomarańczowo-czarni ograbili też przeciwnika ze wszystkich funduszy i nie tracąc równowagi sięgnęli po zwycięstwo 16:12.

Początek Nuke’a zwiastował powtórkę wydarzeń z poprzedniej mapy, aczkolwiek tym razem inne plany miało Ninjas in Pyjamas. Jonas „Lekr0” Olofsson wraz z kompanami jako pierwsi zdołali się oprzeć force-buyowi rywali, a następnie szybko uciekli z wynikiem na 6:1. Od tej chwili gra nie była już jednak tak płynna, a z przerywanej pauzami technicznymi końcówki połowy górą wyszli gracze Fnatic, którzy zmniejszyli swoją stratę do zaledwie trzech oczek. Po zmianie stron skuteczny clutch 1vs2 JW dał jego ekipie zwycięstwo w pistoletówce, lecz na reakcję NiP-u w postaci udanego force’a nie trzeba było długo czekać. Skład Simona „twista” Eliassona nabrał wówczas ogromnego rozpędu, który pozwolił mu bez żadnych problemów przejść przez drugą część gry. Reprezentanci szwedzkiej organizacji zainkasowali pięć punktów z rzędu i po jednym słabszym starciu dopięli swego, wyrównując stan rywalizacji w całym meczu.

Decydującego Overpassa otworzyła niemalże bezbłędna pistoletówka w wykonaniu NiP-u, ale Fnatic odpowiedziało już w trzecim starciu dzięki samotnemu strzelcowi w osobie Ludviga „Brollana” Brolina. Chwilę później Freddy „KRIMZ” Johansson poradził sobie z dwoma oponentami i nagle zrobiło się aż 7:2. Trzypunktowa seria podopiecznych Faruka „pity” Pity nie odmieniła obrazu gry, bo jeszcze przed przerwą wigor odzyskali pomarańczowo-czarni. Krótki odpoczynek nie wybił Fnatic z rytmu – dopiero przy stanie 5:13 wreszcie udało się to zawodnikom spod bandery Ninjas in Pyjamas. Comeback tej formacji został przerwany jednak cztery rundy później, gdy Maikil „Golden” Selim wraz z kolegami wrócili na właściwe tory i po trzech świetnie rozegranych potyczkach zapewnili sobie awans do półfinału, w którym czeka już Astralis.

Już wkrótce ruszy drugi ćwierćfinał, w którym mousesports stanie w szranki z Teamem Vitality. Pojedynek ten oglądać będzie można na kanale DreamHacka. Polska transmisja dostępna będzie natomiast na Twitchu KXN Studio. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ rozstaje się z męskim składem CS:GO

Cierpliwość włodarzy AVEZ Esport wyczerpana – organizacja po ośmiu miesiącach współpracy dziś zdecydowała pożegnać się ze swoim męskim składem CS:GO....