fot. DreamHack/Adela Sznajder

Trofeum zostaje w Szwecji! Fnatic wygrywa DreamHack Masters Malmö

Najpiękniejsze wspomnienia w sercach graczy z pewnością pozostawia prestiżowy triumf przed własną publicznością. W finale DreamHack Masters Malmö 2019 o właśnie taki sukces walczyło Fnatic, które po niezwykle zaciętej batalii dopięło swego! Szwedzka formacja pokonała Team Vitality, sięgając jednocześnie po 100 tysięcy dolarów oraz bilet na Intel Extreme Masters Katowice 2020 .

Fnatic
Fnatic 2 : 1 Team Vitality

(DH Masters Malmö – finał)
14 9 Dust2 6 16
5 10
(4) 19 8 Inferno 7 16 (1)
7 8
16 6 Mirage 9 13
10 4

W przeszłości pojedynki szwedzkich i francuskich drużyn często dostarczały nam ogromną dawkę emocji i nie inaczej było tym razem. Pojedynek na wybranym przez siebie Duście2 lepiej otworzyło Vitality, niemniej po wolniejszym starcie gospodarze w końcu zabrali się do roboty. Przed przerwą zdołali nawet wyjść na prowadzenie, ale skład znad Sekwany nie miał zamiaru poddać się bez walki. W drugiej części meczu Dan „apEX” Madesclaire i spółka zniwelowali całe swoje straty, a po bardzo udanej końcówce zapewnili sobie wygraną najmniejszą możliwą różnicą punktową. 16:14!

Nieudana pierwsza pistoletówka na Inferno nie załamała Fnatic. Szwedzi odpowiedzieli serią sześciu skutecznych natarć, choć na niewiele się to zdało. W przerwie Maikil „Golden” Selim wraz z kompanami mogli cieszyć się już tylko jednopunktowym prowadzeniem, ale skandynawski skład odzyskał impet dzięki ożywieniu na przełomie dwóch połówek. Po zmianie stron Vitality wygrało tylko dwa z pierwszych dziewięciu starć i wydawało się, że trzecia mapa jest nieunikniona. Podopieczni Rémy’ego „XTQZZZ” Quoniama nie dali się jednak w pełni zepchnąć do narożnika, zgarniając po chwili aż sześć oczek z rzędu i doprowadzając do dogrywki. W tej ostatnie słowo należało już do Fnatic.

Indywidualne akcje Alexa „ALEXA” McMeekina i Ludviga „Brollana” Brolina z początkowej fazy decydującego Mirage’a na długo zapadną nam w pamięć, podobnie zresztą jak i świetna gra obu walczących jak lwy zespołów. Do przerwy nieznacznie lepsze wrażenie pozostawiały po sobie jednak Pszczółki, które wypracowały sobie niewielką przewagę. Po krótkim odpoczynku Richard „shox” Papillon powstrzymał Goldena próbującego poradzić sobie z łącznie aż trzema rywalami, ale po zakupieniu karabinów byliśmy już świadkami pokazu siły Fnatic. Skandynawowie zaprezentowali nam zgraną i bezkompromisową defensywę, choć trzeba też przyznać, iż wachlarz zagrywek Vitality nie był zbyt szeroki. Jesper „JW” Wecksell i spółka najzwyczajniej w świecie zrobili więc swoje, inkasując aż dziewięć oczek z rzędu, a następnie po dwóch słabszych rundach w niebywałych okolicznościach zamykając spotkanie fantastycznymi strzałami z pistoletów.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa:

1. Fnatic 100 000 $
2. Team Vitality 50 000 $
3-4. Astralis, Natus Vincere 22 000 $
5-6. Ninjas in Pyjamas, mousesports 10 000 $
7-8. FURIA Esports, Grayhound Gaming 6 000 $
9-12. ENCE, G2 Esports, Team Liquid, OpTic Gaming 4 000 $
13-16. Evil Geniuses, Team Envy, North, TYLOO 3 000 $
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kioShiMa dołącza do Heretics! Kolejni gracze w drodze?

Fabien "kioShiMa" Fiey wreszcie znalazł nowego pracodawcę! Doświadczony Francuz pozostawał na bezrobociu od marca tego roku, gdy to rozstał się z Clou...