fot. Riot Games

Osiem zespołów, cztery miejsca. Czas na decydujący etap play-inów Worlds 2019

Po dwóch dniach od zakończenia pierwszego etapu fazy play-in Mistrzostw Świata Worlds 2019 do walki o awans do turnieju głównego powraca osiem najlepszych formacji. Przed nami dwudniowe eliminacje, na których przestrzeni tylko cztery drużyny zdołają zabezpieczyć awans na turniej główny, a pozostałe cztery ekipy będą musiały pożegnać się z tegorocznym Worldsami. Dziś czekają nas dwa spotkania, w których DAMWON Gaming podejmie Lowkey Esports, a Clutch Gaming zmierzy się z Royal Youth.

Wietnamska ekipa spod szyldu Lowkey nie ma przed sobą łatwego zadania, ba – można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zespół ten trafił na najgorszego możliwego rywala, czyli DAMWON. Podopieczni Kima „Micro” Mok-kyounga w pierwszym etapie play-inów pokazali się z naprawdę dobrej strony, często wyraźnie przewyższając poziomem swoich rywali. To z kolei przełożyło się na wiele gier, w których gracze DAMWON dominowali, nie dając oponentom najmniejszych szans, finalnie kończąc walkę na pierwszym miejscu w grupie D. Jeżeli chodzi o Lowkey, to ekipa Nguyễna „Haniego” Tuấn Pháta uplasowała się na drugim miejscu w zestawieniu C, kończąc rywalizację z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Zespół z ligi LMS nie zachwycał swoim niestabilnym stylem gry, stąd też nic dziwnego, że we wstępnych predykcjach mało kto typuje Lowkey jako faworyta w tym spotkania.

Nieco bardziej wyrównane spotkanie powinno czekać nas o godzinie 18:00, kiedy to na Summoner’s Rift zobaczymy graczy Royal Youth oraz Clutch Gaming. Pierwsza z wymienionych drużyn fazę grupową zakończyła na drugim miejscu w grupie D, mając na swoim koncie dwa zwycięstwa i trzy porażki. Choć Can „Closer” Çelik i spółka finalnie znaleźli się w drugim etapie, to ostateczny awans wywalczyli w dogrywce, gdzie bez większych problemów wyeliminowali Flamengo eSports. Jeżeli chodzi o zespół z Ameryki Północnej, to ten nieco lepiej poradził sobie w zakończonym w piątek etapie, zajmując po bardzo wyrównanej walce z grupowymi rywali pierwsze miejsce w koszyku A. O ile w przypadku wcześniejszego starcia określenie potencjalnego faworyta nie jest wyzwaniem, tak ten mecz jest prawdziwą zagadką i nad wyraz trudnym jest przewidzieć, która z ekip może być lepiej przygotowana do tej rywalizacji, bo zarówno Clutch, jak i Royal w swoich spotkaniach miewały gry rewelacyjne, ale również te fatalne.

7 października

Faza eliminacyjna

13:00 DAMWON Gaming vs Lowkey Esports BO5
18:00 Clutch Gaming vs Royal Youth BO5

Wszystkie dzisiejsze spotkania w ramach fazy eliminacyjnej rundy play-in oglądać będzie można za pośrednictwem kanału Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat tegorocznych mistrzostw świata znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 30 września – 6 października

Za nami kolejny bardzo pasjonujący tydzień w świecie esportu! W ciągu ostatnich dni byliśmy świadkami zaciekłych pojedynków podczas DreamHack Masters...