fot. Riot Games

Zwycięzcy play-inów rozstawieni. Poznajcie kompletne grupy kolejnego etapu Worlds

Znamy już wszystkich uczestników fazy grupowej Worlds 2019. Dzisiaj miejsce w czołowej szesnastce wywalczyły sobie Hong Kong Attitude i Splyce, które wyeliminowały odpowiednio Isurus Gaming oraz Unicorns of Love. To oznacza, że po raz kolejny awans do głównego turnieju stał się udziałem drużyn z trzecim seedem z czołowych lig. W związku z tym nie trzeba było nawet losowania, aby rozstawić niektórych zwycięzców play-inów w kolejnym etapie – o ile pamiętamy o zasadzie ograniczającej liczbę drużyn z danego regionu do jednej w każdej z grup.

I tak do grupy A nie mogły powędrować Splyce (konflikt z G2 Esports), DAMWON Gaming (konflikt z Griffin) ani Clutch Gaming (konflikt z Cloud9). Tym samym zbiór oznaczony pierwszą literą alfabetu musiało zamknąć Hong Kong Attitude. To pozostawia drużyny z Europy, Korei i Ameryki Północnej do rozstawienia, a w grupie C mamy już inne drużyny z LEC i LCK. Siłą rzeczy więc musi tam znaleźć się Clutch Gaming. Dopiero w tej sytuacji losowanie jest niezbędne, bo w żadnej z grup B i D nie ma już ani jednej drużyny z Europy lub Korei. Do zestawienia z literą B trafiło Splyce, natomiast grono uczestników grupy D zamknęło DAMWON Gaming.

Ostateczne rozstawienie wszystkich szesnastu uczestników fazy grupowej Worlds:

Grupa A Grupa B
Cloud9 FunPlus Phoenix
G2 Esports GAM Esports
Griffin J Team
Hong Kong Attitude Splyce
Grupa C Grupa D
Clutch Gaming ahq e-Sports Club
Fnatic DAMWON Gaming
Royal Never Give Up Invictus Gaming
SK telecom T1 Team Liquid

Faza grupowa Worlds 2019 rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00. Ten etap rozgrywek zainaugurują zespoły, które miały już okazję zaznać smaku mistrzostwa świata – Fnatic oraz SK telecom T1. Tuż po tym do walki staną dwie pozostałe formacje z grupy C, czyli Royal Never Give Up oraz Clutch Gaming. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Byli gracze DreamEaters zagrają dla organizacji rosyjskiego streamera

Zaledwie kilka godzin temu uczestnicy niedawnego berlińskiego Majora poinformowali o rozstaniu ze swoim dotychczasowym pracodawcą, a już dziś znaleźli...