Kilka dni temu Jarek "DeKay" Lewis poinformował nas, że Aleksi „Aleksib” Virolainen i Nathan „NBK-” Schmitt mogą znaleźć się w międzynarodowym składzie, który chętnie chciałoby mieć u siebie OG. Ten sam amerykański dziennikarz dostarczył kolejną porcję wieści na temat przyszłości Fina oraz Francuza.

Negocjacje w sprawie transferu obu zawodników mają nie przebiegać tak, jak życzyłby sobie ich potencjalny nowy pracodawca. ENCE oraz Team Vitality, czyli organizacje, z którymi wciąż związani są Aleksib oraz NBK-, mają ściśle trzymać się swoich wymagań finansowych. Jak twierdzi DeKay, żadna z dotychczasowych ofert wystosowanych przez włodarzy OG nie przekroczyła nawet połowy wartości klauzul wykupu Virolainena oraz Schmitta, co powoduje, że do porozumienia pomiędzy obiema stronami jest na ten moment daleko.

Źródła Amerykanina przekazały mu także, że jeśli ENCE oraz Vitality nie będą skłonne przystać na kwoty proponowane przez OG, to ucierpią na tym sami zawodnicy. A konkretnie ich pensje, które ze względu na konieczność wyłożenia na stół większej sumy pieniędzy miałyby zostać zredukowane. Poproszony o komentarz rzecznik prasowy europejskiej organizacji zaprzeczył tym doniesieniom i określił je jako fałszywe oraz mylące.

Przypomnijmy, że oprócz omawianych graczy w ekipie mieliby występować także Valdemar „valde” Bjørn Vangså z North, rezerwowy HellRaisers Issa „ISSAA” Murad oraz reprezentujący na co dzień SJ Gaming Elias „Jamppi” Olkkonen.