fot. Games Clash Masters/Michał Konkol

Znakomity dzień polskich drużyn CS:GO na arenie międzynarodowej!

Jakże miło jest pisać artykuły, w których o polskich drużynach nie można powiedzieć choćby jednego złego słowa. Nasze rodzime formacje w środę pokazały się ze znakomitej strony, wygrywając wszystkie zaplanowane na dzisiaj spotkania. No prawie, bo jako jedyne porażkę zaliczyło Virtus.pro, lecz ta miała miejsce w starciu… z inną polską ekipą.

Pierwsze tego dnia powody do radości przysporzyli nam zawodnicy Illuminar Gaming. Ci w meczu otwarcia drugich kwalifikacji do United Masters League Season 2 pokonali Team Ancient. Chwilę później w ślady swoich rodaków poszli także reprezentanci VP, zgarniając wygraną w pojedynku przeciwko SMASH Esports. A to sprawiło, że obie formacje z naszego kraju wylądowały w meczu wygranych, z którego zwycięsko wyszli niedawni triumfatorzy Games Clash Masters, pieczętując tym samym awans do play-offów eliminacji. Virtusom pozostała natomiast jeszcze jedna szansa na promocję do fazy pucharowej – w momencie pisania tego artykułu Jarosław „Snax” Pogorzelski i spółka remisowali 1:1 ze wspomnianym wyżej Ancient.

Na drugim froncie walczyło za to Aristocracy. Wiktor „TaZ” Wojtas i kompani stanęli do rywalizacji z Unique Teamem w półfinale górnej drabinki play-offów LOOT.BET/CS Season 4, a po trzymapowej konfrontacji mogli opuścić serwer w poczuciu dobrze wykonanego obowiązku. Polacy odnieśli triumf w rozmiarze 2:1 i tym samym znaleźli się już o krok od wielkiego finału internetowych zmagań. W środę niepokonani byli także zawodnicy Actina PACTU, którzy zainkasowali sześć punktów do tabeli ESEA Mountain Dew League, odprawiając z kwitkiem kolejno Team GamerLegion oraz HAVU Gaming. Dla naszych rodaków były to odpowiednio pierwsza i druga wygrana w obecnym sezonie na zapleczu ESL Pro League, wszakże ci na inaugurację okazali się słabsi od Japaleno.

9 października

United Masters League Season 2 – drugi turniej kwalifikacyjny

15:00 Illuminar Gaming 16:11 Team Ancient Mirage
16:30 Virtus.pro 16:12 SMASH Esports Train
18:00 Illuminar Gaming 16:11 Virtus.pro Nuke
21:00 Virtus.pro trwa (1:1) Team Ancient Inferno 16:11
Mirage 11:16
Nuke

LOOT.BET/CS Season 4 – play-offy

14:30 Aristocracy  2:1 Unique Team Mirage 8:16
Dust2 16:9
Train 16:11

ESEA Mountain Dew League Season 32

21:00 Actina PACT 16:14 Team GamerLegion Nuke
22:00 Actina PACT 16:11 HAVU Gaming Inferno
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Półtora tygodnia po zdobyciu mistrzowskiego tytułu Nevix opuszcza SF Shock

Andreas "Nevix" Karlsson zakończył swoją barwną przygodę z San Francisco Shock. Szwedzki tank dołączył do formacji z Kalifornii dwa lata temu, zaś pół...