fot. fb.com/www.virtus.pro

Vitality wycofuje się z trzeciego tygodnia ECS – Virtus.pro z nowym rywalem

Team Vitality nie weźmie udziału w nadchodzącym trzecim tygodniu zmagań w ramach 8. sezonu Esports Championship Series. Miejsce zwolnione przez finalistów niedawno zakończonego DreamHack Masters Malmö zajmie Heroic.

Decyzja francuskojęzycznego składu wynika zapewne z napiętego harmonogramu turniejów. Od jutra do 13 października drużyna będzie rywalizowała w pierwszej fazie grupowej ESL Pro League, a już nieco ponad tydzień później Mathieu „ZywOo” Herbaut i spółka wylądują w tureckim Belek, gdzie odbywać się będzie StarSeries i-League Season 8. Rezygnacja Pszczół rzecz jasna doprowadziła do sporych zmian w całym harmonogramie trzeciego tygodnia ECS.

Z perspektywy polskiego kibica najważniejszy jest przeciwnik Virtus.pro – pierwotnie najwyżej notowana rodzima formacja znajdowała się w górnej części drabinki i miała zmierzyć się z mousesports (teraz Myszy podejmą Heroic), a po korekcie jej rywalem będzie inna międzynarodowa ekipa, FaZe Clan. Jeśli podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego uporają się z FaZe, w półfinale trafią na zwycięzcę starcia pomiędzy BIG oraz Ninjas in Pyjamas.

Wobec tego harmonogram trzeciego tygodnia ECS prezentuje się następująco:

14 października
17:00 mousesports vs Heroic BO3
17:00 OpTic Gaming vs Tricked Esport BO3
20:00 FaZe Clan vs Virtus.pro BO3
20:00 BIG vs Ninjas in Pyjamas BO3
15 października
20:00 mouz/Heroic vs OpTic/Tricked BO3
16 października
20:00 FaZe/Virtus.pro vs BIG/NiP BO3
17 października
20:00 finał BO3

Trzeci tydzień ECS Season 8 potrwa do 17 października, zaś jego zwycięzca wzbogaci się o 12,5 tysiąca dolarów i zapewni sobie awans na lanowe finały w Arlington. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 oraz mousesports wystąpią na StarSeries i-League Season 8

Coraz mniej niewiadomych na liście uczestników StarSeries i-League Season 8. Do rozdysponowania pozostały już tylko trzy wolne miejsca, bo dziś organi...