STS
fot. ESL/Jak Howard

„Jestem pewny, że to najlepsza decyzja”. Skład CS:GO OpTic rozwiązany

Wczoraj OpTic Gaming przegrało trzeci mecz z rzędu w bieżącej edycji ESL Pro League. Teraz wiemy jednak, że dla duńskiego składu był to nie tylko ostatni mecz w 10. sezonie EPL-a, ale ostatni w ogóle – zawodnicy ogłosili dziś bowiem, iż postanowili się rozstać.

Zdecydowałem się przesunąć samego siebie na ławkę rezerwowych. Gdy trafiłem do OpTic, planowaliśmy stworzyć silny zespół i zakupić mocnych graczy, ale moment, w którym OpTic zostało sprzedane, zmienił wszystko i znaleźliśmy się w sytuacji, gdy nie mogliśmy stworzyć nic – napisał dziś w mediach społecznościowych dotychczasowy prowadzący ekipy, Mathias „MSL” Lauridsen, który odniósł się do sytuacji z czerwca tego roku. Wtedy to dotychczasowy pracodawca Duńczyków został wykupiony przez Immortals Gaming Club, który zatrudnia już zawodników MIBR-u. Wobec tego MSL i spółka zostali zmuszeni do rozpoczęcia poszukiwań nowego domu.

Te mimo upływu czasu nie przynosiły jednak skutku, a dodatkowo gracze musieli mierzyć się z problemami kadrowymi. Wystarczy wspomnieć, że na kilkanaście godzin przed wylotem na ESL Pro League ze składem pożegnał się René „cajunb” Borg, co na pewno nie pomogło jego byłym już kolegom w odniesieniu dobrego wyniku w Pro Lidze. Dzień po blamażu i wobec decyzji Lauridsena zespół nie miał już zbyt wielu możliwości – Postanowiliśmy rozwiązać ten skład, gdyż w OpTic nie mieliśmy przyszłości. Jestem gotowy na to, by odejść gdzieś w pojedynkę. Jestem pewny, że to najlepsza decyzja – zapewnił Kristian „k0nfig” Wienecke.

Ostatni skład OpTic Gaming prezentował się następująco:

  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Nikolaj „niko” Kristensen
  • René „TeSeS” Madsen
  • Oliver „kwezz” Rasmussen
  • Casper „ruggah” Due – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na`Vi i North zgarniają ostatnie zaproszenia na StarSeries i-League Season 8

Organizatorzy StarSeries i-League Season 8 rozdali ostatnie już zaproszenia na swoją nadchodzącą imprezę. Te trafiły do Natus Vincere oraz North, czyl...