doublelift
fot. Riot Games

Doublelift prowadzi swoją drużynę do triumfu. Liquid pokonuje DAMWON

Wielu spodziewało się triumfu DAMWON Gaming, jednakże Yilian „Doublelift” Peng i spółka poradzili sobie z Koreańczykami. Mecz ten zwieńczyło fenomenalne poczwórne zabójstwo ze strony amerykańskiego strzelca. Team Liquid tym samym zrównał się na pierwszym miejscu w tabeli z Invictus Gaming.

DAMWON Gaming 0:1 Team Liquid
Nuguri Impact
Canyon Xmithie
ShowMaker Jensen
Nuclear Doublelift
Beryl CoreJJ

Już po siedmiu minutach Team Liquid był w stanie zgarnąć Ognistego Smoka. Chwilę później Jake Kevin „Xmithie” Puchero z powodzeniem zaatakował dolną alejkę i przelał pierwszą krew. Walka na bocie zakończyła się dwoma eliminacjami Doublelifta i kolejnym Ognistym Smokiem dla jego drużyny. Gdy wydawało się, że wszystko przebiega po myśli ekipy z LCS, Kim „Canyon” Geon-bu ukradł Herolda, co pozwoliło DAMWON na zniszczenie pierwszej wieży na środku.

Ogromny teamfight wokół smoka został świetnie rozegrany przez reprezentantów LCK, którzy dzięki temu uzyskali przewagę ok. dwóch tysięcy sztuk złota. Mimo wyraźnego deficytu finansowego Liquid było w stanie wyeliminować aż trzech rywali przy czerwonym wzmocnieniu i natychmiastowo pokonało Barona, wraz z którym odrobiło straty ze sporą nawiązką. Fenomenalne wejście i cztery zabójstwa w wykonaniu Doublelifta pozwoliło jego ekipie na zniszczenie niebieskiego nexusa.

W kolejnym starciu w ramach mistrzostw świata J Team zmierzy się z FunPlus Phoenix. Szczegółowy harmonogram, a także wszelkie niezbędne informacje o Worlds 2019 znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nie mouz, nie FaZe – Virtus.pro znów z nowym rywalem w trzecim tygodniu ECS

Po bardzo nieudanym występie w 10. sezonie ESL Pro League gracze OpTic Gaming postanowili rozejść się w swoje strony. Duńska formacja krótko po powroc...