Jankos
fot. Riot Games

Jankos wkracza do walki na Worlds 2019! Griffin pierwszym rywalem G2

Wczorajszy dzień Worlds był gorzko-słodki dla kibiców drużyn z Europy. Co prawda na koniec wczorajszych zmagań Splyce pokonało GAM Esports, ale to nie wymazało z pamięci porażki Fnatic w meczu otwierającym fazę grupową. Dzisiaj pomarańczowo-czarni będą mieli okazję poprawić swój bilans, a do walki włączy się trzeci reprezentant Starego Kontynentu – G2 Esports.

Zanim w akcji zobaczymy Marcina „Jankosa” Jankowskiego i jego kompanów, po raz kolejny na berlińskiej arenie zmierzą się formacje z grupy C. Dzisiejsze mecze rozstrzygną – przynajmniej do wtorku – lidera i czwartą drużynę tego zbioru. Jako pierwsze do walki staną bowiem SK telecom T1 oraz Royal Never Give Up, które wczoraj wygrały swoje starcia. Tuż po tym spotkaniu o pierwsze punkty powalczą Fnatic i Clutch Gaming. Podobnie prezentuje się harmonogram meczów grupy D, do której przejdziemy wkrótce po zakończeniu pojedynku FNC z CG. I tak jako pierwsze zmierzą się Team Liquid i Invictus Gaming, a stawką tego starcia będzie fotel lidera zestawienia oznaczonego czwartą literą alfabetu. Wkrótce po tym DAMWON Gaming postara się udowodnić, że wczorajsza porażka z mistrzami LCS była tylko wypadkiem przy pracy. Rywalem zespołu z Korei Południowej będzie ahq e-Sports Club.

Na koniec dnia akcja przeniesie się do grupy A. Już pierwszy mecz tego zbioru prezentuje się ciekawie co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, udział w nim weźmie G2 Esports z jedynym polskim zawodnikiem w stawce, czyli Jankosem. Po drugie zaś, bo przeciwnikiem Samurajów będzie koreańskie Griffin, które rozegra swoje pierwsze starcie na arenie międzynarodowej, przez co tak naprawdę nie wiemy dokładnie, czego możemy po Gryfach się spodziewać. W spotkaniu wieńczącym drugi dzień fazy grupowej zobaczymy kolejny pojedynek zachodu ze wschodem – Cloud9 stanie do walki z Hong Kong Attitude, które ma za sobą już pewną rozgrzewkę, bo awans do fazy grupowej wywalczyło sobie przez finał play-in.

Tak prezentuje się kompletny harmonogram dzisiejszych meczów:

13 października

Grupa C

14:00 SK telecom T1 vs Royal Never Give Up BO1
15:00 Fnatic vs Clutch Gaming BO1

Grupa D

16:00 Team Liquid vs Invictus Gaming BO1
17:00 ahq e-Sports Club vs DAMWON Gaming BO1

Grupa A

18:00 Griffin vs G2 Esports BO1
19:00 Cloud9 vs Hong Kong Attitude BO1

Wszystkie mecze Worlds 2019 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Informacje dotyczące transmisji, pełny harmonogram tegorocznych mistrzostw oraz wiele więcej znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozpad w Swole Patrol – Subroza i Zellsis opuszczają skład

Na kilka tygodni przed startem 10. sezonu ESL Pro League Braxton "swag" Pierce i spółka otrzymali mocny cios – ich dotychczasowy pracodawca, Lazarus,...