g2
fot. twitter.com/G2esports

Rusza trzeci dzień grupowych zmagań Worlds 2019. Czy G2 zgarnie kolejny punkt?

Pierwsza seria starć w ramach fazy grupowej Mistrzostw Świata w League of Legends powoli zmierza ku końcowi. Dzisiejszego wieczoru trzecie spotkania w swoim koszyku rozegrają zespoły z zestawienia D, w którym aktualnie króluje Invictus Gaming, a oprócz tego będziemy mogli emocjonować się kolejnym pojedynkiem z udziałem Marcina „Jankosa” Jankowskiego, bo jego G2 Esports zmierzy się dziś z wicemistrzami letniej rundy LCS 2019 – Cloud9.

Dzisiejsze zmagania rozpoczną się od meczu okupującego pierwsze miejsce w grupie D Invictus Gaming z DAMWON Gaming. Przed rozpoczęciem fazy grupowej słyszeliśmy wiele głosów na temat trzeciego zespołu Korei Południowej, które zazwyczaj jasno mówiły, że formacja ta jest w niesamowicie dobrej formie. Po dwóch pierwszych dniach rozgrywek w Berlinie wiemy już, że DAMWON nie jest bezbłędne, bo przecież Liquid świetnie obnażyło wszystkie słabości Koreańczyków. Mimo wszystko Invictus Gaming jest o wiele silniejszym rywalem niż mistrzowie LCS, dlatego też DAMWON będzie musiało wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby wyjść z tego starcia zwycięsko. A skoro już wspominamy o Liquid, to dziś reprezentanci Ameryki Północnej będą musieli stanąć w szranki z ahq e-Sports Club, które bez dwóch zdań zawodzi na tegorocznych MŚ i na ten moment nie zdołało wygrać nawet jednego spotkania w grupie.

Później będziemy świadkami potyczek w zestawieniu B, gdzie doszło do prawdopodobnie największej niespodzianki, bo FunPlus Phoenix uległo J Teamowi. Dzisiaj mistrzowie Chin zmierzą się z kolei ze Splyce, które pokonało w swoim pierwszym meczu GAM Esports. Mimo wpadki z J Teamem FPX nadal jest uważane za murowanego faworyta do awansu z pierwszego miejsca, a dzisiejszy rywal nie powinien sprawić mu większego problemu. W drugim pojedynku w grupie B w akcji zobaczymy natomiast pogromców FunPlus Phoenix, czyli J Team, a także najlepszą formację Wietnamu, GAM Esports.

Na koniec dnia czekają nas zmagania w grupie A, które rozpoczną się od starcia Griffin z Hong Kong Attitude. Obie formacje przegrały swoje pierwsze mecze, ale to wicemistrzowie LCK wyjdą dziś na scenę w Berlinie w roli faworytów. Patrząc na ostatnie poczynania HKA trudno jest oczekiwać, że formacja ta stawi opór reprezentantom Korei Południowej, którzy z całą pewnością są rozwścieczeni porażką z G2. W ostatnim spotkaniu dzisiejszego wieczoru ujrzymy natomiast G2 Esports, które podejmie walkę z Cloud9. Zespół naszego rodaka nie powinien mieć większych trudności z ograniem wicemistrzów LCS, bo ci niejednokrotnie ulegali już G2, a wczoraj męczyli się z trzecią ekipą LMS. Jankos i jego kompani ewidentnie są świetnie przygotowani, dlatego też ewentualna porażka będzie równoznaczna z ogromną niespodzianką.


Harmonogram
14 października

Grupa D

15:00 Invictus Gaming vs DAMWON Gaming BO1
16:00 ahq e-Sports Club vs Team Liquid BO1

Grupa B

17:00 FunPlus Phoenix vs Splyce BO1
18:00 J Team vs GAM Esports BO1

Grupa A

19:00 Griffin vs Hong Kong Attitude BO1
20:00 G2 Esports vs Cloud9 BO1

Szczegółowy harmonogram, a także wszelkie niezbędne informacje o Worlds 2019 znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Heroic jedzie na finały ESL Pro League Season 10!

Mamy sporą sensację w ESL Pro League Season 10! A wszystko dlatego, że awans na światowe finały z grupy, w której były m.in. Ninjas in Pyjamas oraz Te...

>