fot. ESL/Adam Łakomy

Arcytrudne zadanie. Jakie Polacy mają szanse w CS-owej lidze mistrzów?

W ESL Pro League po raz kolejny będziemy mogli oglądać w akcji tylko jeden polski zespół. Aristocracy, bo o tej formacji mowa, przez kolejne trzy dni będzie walczyć o swoją przyszłość w najwyższej klasie rozgrywkowej i już teraz możemy być pewni, że nie będzie to walka łatwa. Polacy trafili bowiem na niezwykle wymagających rywali, których spokojnie możemy zaliczyć do grona szeroko pojętej światowej czołówki.

Nie dziwi więc fakt, że według ekspertów STS-u Arcy nie będzie faworytem żadnego z zaplanowanych na pierwszą połowę tego tygodnia spotkań. Największe szanse bukmacherzy dają rodzimej piątce podczas potyczki z North – kurs na wygraną Polaków wynosi w wypadku tego meczu 2,25, podczas gdy za triumf Duńczyków otrzymamy 1,55. Ten pojedynek jednak dopiero w trzeciej kolejce. W kolejce drugiej natomiast Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka zmierzą się z Fnatic, czyli triumfatorem niedawnego DreamHack Masters Malmö 2019, za którego zwycięstwo otrzymamy 1,25 zł za każdą postawioną złotówkę. O wiele bardziej wzbogacimy się natomiast w przypadku ewentualnego sukcesu polskiego składu, bo kurs na takie wydarzenie wynosi 3,50.

Swoją przygodę z Pro Ligą gracze znad Wisły zaczną jednak od meczu z Astralis – duńskim składem, który obecnie przewodzi rankingowi HLTV i wygrał trzy ostatnie Majory CS:GO. Jeżeli spotkanie to zakończyłoby się triumfem podopiecznych Danny’ego „zonica” Sørensena, to za każdą postawioną złotówkę otrzymalibyśmy tylko 1,07 zł. Z kolei kurs na zwycięstwo Arcy wnosi aż 8,47, co pokazuje, jak niewielkie szanse eksperci STS-u dają polskiej drużynie. Co więcej, stawka na to, że w pojedynku tym zobaczymy tylko dwie mapy i obie wygra Astralis, wynosi 1,42. Z kolei kurs na triumf Duńczyków wynikiem 2:1 wynosi  3,50. Za najmniej prawdopodobne bukmacherzy uznali wygraną Aristocracy w stosunku 2:1 – gdyby tak się stało, to za każdą postawioną złotówkę otrzymamy 10 zł.

Pierwszy mecz Aristocracy w ESL Pro League Season 10 w poniedziałek o godzinie 18:25 – wtedy to Polacy podejmą Astralis. We wtorek o 18:25 zmierzą się z Fnatic, zaś w środę o 22:15 zagrają z North. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji, natomiast pełną ofertę STS-u związaną z niemiecką imprezą można znaleźć, klikając w poniższy baner:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aristocracy zaczyna zmagania w ESL Pro League. Pierwszym rywalem Astralis

Końcowe rozstrzygnięcia w grupach A i B już zapadły, ale najważniejsze spotkania dopiero przed nami. A dlaczego są takie ważne? Ano dlatego, że w gron...