STS
fot. Riot Games

W teorii najłatwiejszy przeciwnik, ale czy na pewno? Dziś pojedynek G2 z HKA

Mistrzostwa Świata w League of Legends powoli nabierają rumieńców. Dzisiejszego wieczoru rozstrzygnięte zostaną ostatnie pojedynki pierwszej rundy fazy grupowej Worlds 2019, które zdecydowanie zapewnią nam sporą dawkę emocji. Przed nami bowiem m.in. starcie Royal Never Give Up z Fnatic czy też mecz z udziałem G2 Esports Marcina „Jankosa” Jankowskiego.

Dzisiejsze zmagania rozpoczniemy od spotkań grupy C, a jako pierwsza na arenę w Berlinie wyjdzie ekipa Martina „Rekklesa” Larssona, której przyjdzie zmierzyć się z wicemistrzami LoL Pro League. Zarówno Fnatic, jak i RNG przegrały z SK telecom T1, ale pokonały Clutch Gaming, jednakże to RNG wydaje się silniejszym zespołem. To właśnie zespół Jiana „Uziego” Zi-Hao sprawił ogromne problemy graczom SKT, mimo wszystko prezentując się z dobrej strony, podczas gdy Fnatic miało niemałe problemy z domknięciem mapy z CG. A skoro już przy drużynie Heo „Huniego” Seung-hoona jesteśmy, to przed nią prawdopodobnie największe wyzwanie na tegorocznych Worldsach, czyli SKT T1. Dla Huniego z całą pewnością będzie to mecz o szczególnym znaczeniu – wszak reprezentował on barwy SKT w 2017 roku i nawet dotarł z nią do wielkiego finału Worldsów, jednakże trzeba pamiętać, że ewentualna wygrana CG będzie największym zaskoczeniem tych mistrzostw.

Później przeniesiemy się do zestawienia B, gdzie czekają nas batalie FunPlux Phoenix z GAM Esports oraz Splyce z J Teamem. Dzięki wynikom pierwszych pojedynków w grupie B doszło do sytuacji, w której wszystkie formacje posiadają ten sam bilans wynoszący 1-1. Jednakże już teraz możemy wytypować murowanego faworyta pierwszego ze spotkań, gdyż FunPlus Phoenix nie powinno mieć większych problemów z GAM Esports. Tego samego niestety nie możemy powiedzieć o Splyce, bo zespół Marka „Humanoida” Brazdy gra chwiejnie i ewidentnie nie potrafi poradzić sobie z decyzjami w późnej fazie meczów.

Około godziny 19:00 będziemy świadkami kolejnych pojedynków w grupie A, w której znajduje się jedyny Polak na MŚ, czyli Jankos. Zanim jednak zobaczymy naszego rodaka w akcji, ujrzymy starcie Cloud9 z Griffin, które wczorajszego wieczoru nie bez problemów pokonało Hong Kong Attitude. Niemniej Cloud9 zostało wczoraj rozgromione przez G2 Esports, pokazując, że nie potrafi dobrze odnaleźć się w grze flex pickami, przez co mało kto wierzy w to, że C9 ogra dzisiaj wicemistrzów LCK. Na sam koniec dzisiejszych rozgrywek będziemy mogli emocjonować się z kolei meczem z udziałem Jankosa, który wraz ze swoimi kolegami podejmie walkę z HKA. W teorii reprezentanci Vietnam Championship Series są najsłabszym oponentem w grupie, ale nie należy ich skreślać, gdyż pokazywali już, że są w stanie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i sprawić trudności nawet samemu Griffin.


Harmonogram
15 października

Grupa C

15:00 Royal Never Give Up vs Fnatic BO1
16:00 Clutch Gaming vs SK telecom T1 BO1

Grupa B

17:00 FunPlus Phoenix vs GAM Esports BO1
18:00 Splyce vs J Team BO1

Grupa A

19:00 Cloud9 vs Griffin BO1
20:00 Hong Kong Attitude vs G2 Esports BO1

Szczegółowy harmonogram, a także wszelkie niezbędne informacje o Worlds 2019 znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wczoraj było trudno, dziś nie będzie łatwiej – Arcy przed kolejnym meczem w EPL

Za Aristocracy pojedynek z Astralis, który Polacy zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami przegrali. Nie wszystko jednak stracone, bo przecież przed...