Inwestycje klubów sportowych w esport stają się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Crossowanie się tych dwóch światów, niby bliskich, aczkolwiek zarazem dość odległych, mogliśmy do tej pory ujrzeć na przykładach Piasta Gliwice, Legii Warszawa, Wisły Płock, czy Lechii Gdańsk. Część z nich – co nie powinno zbytnio dziwić – swoje działania ograniczyła do wspierania graczy FIFY, ale nieco dalej posunęły się czy to Piast, który swego czasu miał pod swoimi skrzydłami skład CS:GO, czy Wisła Płock, która finansowała przedstawicieli i CS-a, i LoL-a. Do grona tych odważniejszych od dziś możemy zaliczyć także Wisłę Kraków, która na scenę esportową weszła z przytupem – zatrudniając byłych już zawodników najpopularniejszego polskiego miksu CS:GO – adwokacika. Dodatkowo członkami drużyny od dzisiaj są dwaj zawodnicy FIFY 20.

Plotki dotyczące wspomnianego ruchu ze strony krakowskiego klubu pojawiły się przed kilkoma dniami. Historia nauczyła nas jednak, by do takich wiadomości podchodzić nieco z dystansem – w końcu już w styczniu 2018 ówczesny wiceprezes Wisły, Damian Dukat, obiecywał, że do końca roku pod Wawelem ma utworzyć się sekcja esportowa. Jak pewnie doskonale wiedzą fani 13-krotnych mistrzów Polski tej, jak i wielu innych obietnic, zarządowi Białej Gwiazdy nie udało się spełnić. Teraz jednak sytuacja ma się zupełnie inaczej, bo po "nowym otwarciu", które miało miejsce na początku bieżącego roku, klub powoli wychodzi na prostą, a plotki o inwestycji w sport elektroniczny tym razem stały się rzeczywistością.

Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia finansowego, którego, jak się okazało, nie trzeba było wcale daleko szukać. Sponsorem sekcji esportowej Wisły została spółka All in! Games zarejestrowana właśnie w Krakowie. Ta zajmuje się tworzeniem oraz wydawaniem gier i trzeba przyznać, że radzi sobie z tym naprawdę dobrze. Świadczy o tym także jej niebagatelna wartość – ta według ustaleń biegłego rewidenta dokonanych przy okazji październikowego połączenia z Setanta Finance Group SA wyniosła ponad 331 milionów złotych.

O wszystkim przedstawiciele Białej Gwiazdy poinformowali na zwołanej tego popołudnia konferencji prasowej. To właśnie od dzisiaj gracze tworzący do tej pory miks pod nazwą adwokacik będą reprezentować drużynę o nazwie Wisła All in! Games Kraków. Nową organizację już w bardzo niedługim czasie czeka sporo wyzwań. Na początek jej przedstawiciele z Grzegorzem "SZPEREM" Dziamałkiem na czele zawalczą w ESL Mistrzostwach Polski. Celem zespołu bez wątpienia będzie kwalifikacja na lanowe finały, które zaplanowane są na weekend 30 listopada – 1 grudnia. W międzyczasie 44. drużyna rankingu HLTV oraz 5. siła kraju według zestawienia tworzonego przez nasz portal z pewnością sprawdzi swoje możliwości w otwartych kwalifikacjach do międzynarodowych zawodów, a w dalszej perspektywie na pewno przystąpi do walki o udział w najbardziej prestiżowych zawodach w kalendarzu – Majorze.

Skład CS:GO Wisła All in! Games Kraków prezentuje się następująco:

  • Grzegorz "SZPERO" Dziamałek
  • Kacper "kaper" Słoma
  • Wiktor "mynio" Kruk
  • Piotr "morelz" Taterka
  • Grzegorz "jedqr" Jędras

Wisła All in! Games Kraków będzie także obecna na scenie FIFY. Na ten moment w drużynie wirtualnej piłki nożnej znajdować się będą Bartosz "bejott" Jakubowski oraz Jakub "cyanide" Mikołajewski, którzy mogą się pochwalić bardzo dużym doświadczeniem zdobytym zarówno na turniejach w naszym kraju, jak i poza jego granicami. bejott w następujących słowach wypowiedział się o dołączeniu do esportowej sekcji Wisły Kraków:

Cieszę się, że Wisła obdarowała mnie zaufaniem i w nadchodzącym sezonie będę mógł występować pod jej banderą. Razem z moim kompanem z dywizji, cyanide’em, dołożymy wszelkich starań, by w nadchodzących wielkimi krokami zmaganiach osiągać najwyższe cele.