W pierwszych dniach września GODSENT poinformowało o wznowieniu działalności i jednoczesnej fuzji z The Final Tribe. Jednym z celów osób odpowiedzialnych za organizację było stworzenie nowej dywizji CS:GO, za którą miał stać trzykrotny triumfator Majora, Markus „pronax” Wallsten.

Niemniej do tej pory nie mówiło się głośno o tym, jakich zawodników moglibyśmy potencjalnie ujrzeć w barwach GODSENT. Z informacjami w tej sprawie przychodzi Jarek "DeKay" Lewis, który przekazał, że w szeregi organizacji może wstąpić skład Japaleno. W tej drużynie odnajdziemy chociażby znanego z występów w Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic Williama "drakena" Sundina, a także byłego gracza Teamu Ancient Fredrika "freddiegob" Buö – 25-latek miał już okazję w przeszłości bronić barw GODSENT przez ponad dziewięć miesięcy.

Formację uzupełniają byli reprezentanci Chaos Esports Club – Fredrik "FREDDyFROG" Gustafsson oraz Joakim "Relaxa" Gustafsson – zaś piątym członkiem składu jest Simon "tabz" Feldt. Kierowanie dywizją CS:GO, jak zostało zresztą powiedziane przy okazji powrotu GODSENT do świata sportów elektronicznych, przypadnie w udziale pronaxowi.

Japaleno bierze udział w 32. sezonie ESEA Mountain Dew League. Po sześciu rozegranych spotkaniach draken i spółka zgromadzili na swoim koncie dwa zwycięstwa, a już niedługo czeka ich mecz z Virtus.pro.

Skład GODSENT może prezentować się następująco:

  • William "draken" Sundin
  • Fredrik "freddieb" Buö
  • Fredrik "FREDDyFROG" Gustafsson
  • Joakim "Relaxa" Gustafsson
  • Simon "tabz" Feldt