fot. ESL/Helena Kristiansson

Pierwsza faza grupowa europejskiej EPL coraz bliżej końca. Kto wygra grupę D?

Astralis, Heroic i mousesports – ta trójka jest już pewna gry na światowych finałach ESL Pro League Season 10. Przed nami jednak jeszcze jedna grupa europejskiej dywizji, w której o wolny slot rywalizować będą m.in. Natus Vincere oraz G2 Esports.

Natus Vincere vs HellRaisers
18:25 (BO3)

Po zakończeniu berlińskiego Majora zarówno Natus Vincere, jak i HellRaisers postawiły na kadrową rewolucję – ta pierwsza formacja wymieniła trenera oraz prowadzącego, druga natomiast pożegnała większą część swojego składu. Efekty? Cóż, te na razie lepiej wyglądają w przypadku Na`Vi, które niedawno awansowało nawet do półfinału DreamHack Masters Malmö 2019. W tym samym czasie HR walczyło w mniej istotnych rozgrywkach online i zdążyło już przegrać m.in. z… Na`Vi Junior, czyli akademią swojego dzisiejszego rywala. Nie ulega więc wątpliwości, że każdy inny wynik niż wysoka wygrana Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i spółki będzie sporym zaskoczeniem.

G2 Esports vs Windigo Gaming
22:15 (BO3)

Uczestnicy drugiego czwartkowego meczu wakacje także spędzili na ponownym konstruowaniu swoich zespołów, stawiając na kierunek międzynarodowy. G2 Esports w tym czasie sięgnęło po posiłki z CR4ZY, Windigo Gaming natomiast szukało wzmocnień wśród wolnych zawodników. Czy dokonano słusznych ruchów? Na razie i jedni, i drudzy jeszcze tego nie udowodnili, ale świetną okazją ku temu będzie bez wątpienia ESL Pro League. Faworytem będą oczywiście podopieczni Damiena „maLeKa” Marcela, ale biorąc pod uwagę fakt, że niedawno zostali oni zmuszeni do przestawienia się na komunikację po angielsku, to kto wie, czy Windigo nie pokusi się dziś o jakąś niespodziankę.


Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
juliano

DreamHack Open Rotterdam 2019 – najważniejsze informacje

Seria DreamHack Open powraca po wielomiesięcznej przerwie i tym razem zawita do Rotterdamu. W tym holenderskim mieście zobaczymy w akcji nie tylko AVA...