fot. Riot Games/Michał Konkol

Pierwszy krok w stronę play-offów Worlds. Splyce triumfuje nad J Teamem

Podczas pierwszej rundy spotkań J Team bezproblemowo pokonał Splyce, które wyglądało wtedy po prostu fatalnie. Teraz jednak role się odwróciły – Węże zdołały pokonać przeciwników z Tajwanu, tym samym zrównując się z nimi pod względem liczby zwycięstw w grupie B na Worlds.

J Team 0:1 Splyce
Rest
Kled
Vizicsacsi
Gnar
Hana
Jarvan IV
Xerxe
Gragas
FoFo
Kayle
Humanoid
Cassiopeia
Lilv
Xayah
Kobbe
Kai’Sa
Koala
Alistar
Norskeren
Thresh

Pierwsza krew powędrowała na konto Andreia „Xerxe” Dragomira, który wykorzystał ogromny błąd przeciwnego toplanera. Dodatkowo dobra teleportacja Marka „Humanoida” Brazdy na dolną alejkę zapewniła jego drużynie kolejne zabójstwo, a niewielka przewaga pozwoliła Splyce na pokonanie Górskiego Smoka. Pierwszy teamfight na bocie zakończył się wymianą dwóch za dwóch, która zaowocowała drugą wieżą dla Europejczyków.

Po wygraniu walki na środkowej alei i wykluczeniu dwóch rywali Węże podjęły próbę pokonania Nashora. Cassiopeia oraz Kai’Sa wraz ze wzmocnieniem Górskiego Smoka bardzo szybko pokonały potwora, dzięki czemu reprezentanci LEC uzyskali ogromną przewagę. Świetne umiejętności ostateczne ze strony Xerxego oraz Tamasa „Vizicsacsiego” Kissa zakończyły rozgrywkę na korzyść Splyce.

Już za chwilę J Team zmierzy się z GAM Esports. Szczegółowy harmonogram, a także wszelkie niezbędne informacje o Worlds 2019 znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esport w Legends of Runeterra? Riot nie będzie na to naciskał

Jednym z kilku nowych tytułów zapowiedzianych przez Riot Games z okazji dziesiątych urodzin League of Legends była Legends of Runeterra, czyli karcian...