fot. ESL/Bart Oerbekke

ENCE zajmie miejsce Teamu Liquid na IEM Beijing

Na liście uczestników Intel Extreme Masters Beijing-Haidian doszło do istotnej zmiany. Z turnieju zrezygnowali faworyci do podniesienia trofeum – Team Liquid, a ich miejsce zajęła fińska drużyna ENCE.

Liquid opublikowało film na swoim Twitterze, w którym Steve „jokasteve” Perino, Eric „adreN” Hoag oraz Jonathan „EliGE” Jablonowski wytłumaczyli podjętą decyzję. Głównym czynnikiem jest przemęczenie natłokiem rozgrywanych meczów oraz podróżowania na turnieje, co negatywnie wpływało na występy amerykańskiej formacji.

ENCE w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie radziło sobie najlepiej podczas rozgrywek offline. W tym półroczu w istotnych turniejach Finowie tylko dwukrotnie znaleźli się na podium, zdobywając srebrne medale na IEM Chicago oraz DreamHack Masters Dallas. W Chinach nie będą oni zatem faworytami, zwłaszcza że udział w zawodach wezmą także świetnie dysponowane Astralis czy Evil Geniuses.

Kolejny przystanek serii IEM odbędzie się 7-10 listopada w Pekinie, a wystąpią w nim następujące zespoły:

Astralis ENCE FaZe Clan mousesports
Evil Geniuses TYLOO ViCi Gaming Team Vitality
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Półtoraroczna przerwa dobiegła końca. Tabasko wznawia karierę profesjonalnego gracza!

Wojciech "Tabasko" Kruza oficjalnie przerwał karierę profesjonalnego gracza w lipcu ubiegłego roku, przyjmując wówczas ofertę pracy w Team Kinguin, a...