STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Kolejny cios dla Twitcha – shroud również przenosi się na Mixer

Kiedyś Twitch był tak naprawdę monopolistą, jeśli chodzi o rynek serwisów streamingowych, jednak od dłuższego czasu musi mierzyć się z zakusami coraz potężniejszych rywali. Od dawna już swój kawałek tortu odkroić chciałby YouTube, a zdecydowane działania prowadzi też Mixer, który właśnie podkradł konkurentom kolejną gwiazdę.

Od teraz na należącej do Microsoftu platformie streamować będzie bowiem Michael „shroud” Grzesiek, czyli były reprezentant m.in. compLexity Gaming oraz przede wszystkim Cloud9. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia od dawna uznawany jest za jedną z największych gwiazd wśród streamerów, zwłaszcza z uwagi na ogromne umiejętności, które prezentuje nie tylko w Counter-Strike’u, ale również m.in. w Playerunknown’s Battlegrounds. Nic więc dziwnego, że na początku tego roku kanał 25-latka na Twitchu posiadał ponad 100 tysięcy aktywnych subskrypcji! Teraz wiemy już jednak, że Grzesiek nie przebije tego wyniku, gdyż po wielu latach zdecydował się na zmianę serwisu.

Dla Twitcha jest to kolejny już cios wizerunkowy. Wystarczy wspomnieć, że w sierpniu tego roku platformę na rzecz Mixera porzucił także Tyler „Ninja” Blevins, który według nieoficjalnych plotek mógł zarobić na tym ruchu nawet około 50 milionów dolarów. Sam Amerykanin przyznawał jednak, że do odejścia przekonały go w dużej mierze problemy związane z tym, że serwis w żadnym stopniu nie pomagał mu w tworzeniu własnej marki. Nie wiadomo, czy w przypadku shrouda było tak samo, czy też wpływ na jego decyzję miało coś zupełnie innego.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wszystkie polskie ekipy w ESEA MDL punktują. Wszystkie, poza Virtus.pro

Ostatecznie nie sześć, a aż siedem spotkań ESEA Mountain Dew League z udziałem Polaków oglądaliśmy w czwartek. W ostatniej chwili okazało się bowiem,...