W poniedziałek na starcie stanęło jeszcze szesnaście drużyn, ale w kolejnych dniach stawka stopniowo się pomniejszała, aż do dziś. Teraz szanse na końcowy triumf w StarSeries i-League Season 8 i nagrodę w wysokości 250 tysięcy dolarów mają już tylko trzy formacje.

Najbliżej upragnionego sukcesu znajduje się Evil Geniuses, które co prawda w fazie grupowej znalazło już swojego pogromcę, ale mimo to awansowało dalej. W play-offach natomiast amerykańska formacja nie miała sobie równych i poradziła sobie zarówno z Renegades, jak i Fnatic. A skoro o Fnatic mowa – szwedzki skład także nadal może wygrać całą imprezę, ale aby to osiągnąć, musi pokonać w niedzielę aż dwóch rywali. Pierwszym będzie FURIA Esports, czyli największe zaskoczenie tureckich zawodów. Brazylijczycy po dołączeniu Henrique "HEN1EGO" Telesa wyraźnie odżyli, co pomogło im ograć m.in. Team Vitality oraz G2 Esports. Teraz przed latynoskim składem pojedynek z kolejną czołową drużyną świata i znowu nie będą oni traktowani jako faworyt. I być może właśnie brak tej łatki im pomaga.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

27 października

Finał drabinki przegranych

14:00 Fnatic vs FURIA Esports BO3

Wielki finał

17:30 Evil Geniuses vs Fnatic/FURIA BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat StarSeries i-League Season 8 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.