fot. Blizzard

Turniej w cieniu protestów i bez Polski – rusza Overwatch World Cup 2019!

Po raz czwarty zespoły narodowe z całego świata staną w szranki, by powalczyć o tytuł mistrzowski. Już dziś rusza bowiem Overwatch World Cup 2019, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że cały turniej nieco zniknął przykryty falą kontrowersji oraz protestów.

Głównym tematem będą oczywiście ostatnie problemy Blizzarda związane z antyrządowymi demonstracjami w Hongkongu. Teoretycznie niedawne zamieszanie związane z graczem Hearthstone’a, który podczas publicznej transmisji wyraził poparcie dla wydarzeń w swojej ojczyźnie, zostało zakończone, bo ostatecznie Amerykanie zmniejszyli nałożone przez siebie kary. Nie sprawiło to jednak, że temat zniknął całkowicie. Wiele osób nadal ma za złe firmie, że ta współpracuje z chińskimi firmami i poniekąd zabrania ich krytykowania, wobec czego już teraz zapowiedziano, iż podczas nadchodzącego konwentu, podczas którego rozegrane zostanie też OWWC, odbywać się będą regularne protesty.

Cieniem na całą imprezę kładą się też niezrozumiałe dla wielu decyzje organizatorów o drastycznym obcięciu dofinansowań. Dotychczas wszystkie uczestniczące w mistrzostwach świata reprezentacje mogły liczyć na pomoc finansową w zakresie transportu oraz zakwaterowania. Niemniej tym razem wsparcie otrzymali tylko najlepsi, przez co wiele drużyn musiało zrezygnować z przylotu do Stanów Zjednoczonych. Taki los spotkał w sumie trzynaście zespołów, w tym również Polskę. – Blizzard przedstawił nieakceptowalne warunki współpracy, przez które niemożliwa byłaby realizacja świadczeń marketingowych dla partnerów projektu Narodowej Drużyny Esportu – przyznał w niedawnym wywiadzie z naszym serwisem Łukasz Trybuś, prezes Esports Association, który miał pomóc polskiej kadrze w zorganizowaniu wyjazdu na Blizzcon.

Wobec tego trudno się dziwić, że rywalizacja esportowa spadła na drugi plan. Tak czy inaczej, do gry w pierwszej fazie zmagań, która otrzymała miano „preeliminacyjnej” przystąpi dwadzieścia osiem zespołów, które będą mierzyć się ze sobą w obrębie pięciu grup. Ostatecznie awans na główną część zawodów, która odbędzie się już przed zgromadzoną w Anaheim publiką, awansują tylko triumfatorzy każdego ze zbiorów.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B

Ćwierćfinał

Ćwierćfinał

Nowa Zelandia vs Austria Islandia vs Irlandia
Tajwan vs wolny los Hiszpania vs wolny los

Półfinał

Półfinał

Australia vs TBD Wielka Brytania vs TBD
Dania vs Tajwan Norwegia vs Hiszpania

Finał

Finał

TBD vs TBD TBD vs TBD
Grupa C Grupa D

Ćwierćfinał

Ćwierćfinał

Kolumbia vs Filipiny Łotwa vs Meksyk
Włochy vs Indie Honkong vs Paragwaj

Półfinał

Półfinał

Szwecja vs TBD Rosja vs TBD
Japonia vs TBD Niemcy vs TBD

Finał

Finał

TBD vs TBD TBD vs TBD
Grupa E

Ćwierćfinał

Singapur vs Południowa Afryka
Portugalia vs Arabia Saudyjska

Półfinał

Finlandia vs TBD
Holandia vs TBD

Finał

TBD vs TBD

Czwartkowe zmagania ruszą o godzinie 18:00 polskiego czasu i potrwają do późnych godzin nocnych. Wybrane pojedynki wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału Overwatch League na Twitchu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Większość graczy nie wie, jak rozliczyć się z uzyskiwanych dochodów". Pytamy eksperta o podatki w esporcie

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda rozliczenie podatkowe profesjonalnego gracza i czy różni się ono jakkolwiek od tego, które składa tradycyjny...

>