fot. Wisła Kraków

Najpierw FIFA 20, potem Ekstraklasa. Już jutro Wisła Kraków podejmie Arkę Gdynia

W połowie października Wisła Kraków dołączyła do grona klubów sportowych mogących pochwalić się dywizją esportową. Biała Gwiazda nie zamierzała jednak ograniczać się do jednego zespołu i za jednym zamachem ściągnęła w swoje szeregi zawodników CS:GO oraz FIFY. Teraz czas na kolejny krok – przed jutrzejszym spotkaniem Wiślaków z Arką Gdynia w piętnastej kolejce Ekstraklasy na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie pojawią się wirtualni piłkarze obu formacji, którzy zmierzą się w starciu pokazowym.

Gracze rozegrają dwa spotkania 2vs2, a na serwerze reprezentować będą barwy swoich klubów. W akcji zobaczymy Jakuba „cyanide’a” Mikołajewskiego oraz Bartosza „bejotta” Jakubowskiego z Wisły All in! Games Kraków, a także Dominika „Bogyysa” Bogusia i Gracjana „elpolako” Gołębiewskiego występujących pod banderą Arki Gdynia Esports. 

– Myślę, że każda aktywność, która może w jakiś sposób urozmaicić dzień meczowy oraz czas spędzony na stadionie, jest bardzo ważna w kontekście budowania więzi z kibicami. W naszym przypadku taki showmatch będzie pewną nowością. Mamy nadzieję, że przypadnie on fanom do gustu i w miarę możliwości zagości na stałe w programie dnia meczowego. Działania promocyjne Wisła All in! Games Kraków mają również crossować się ze standardowymi atrakcjami fundowanymi sympatykom, więc to wydarzenie idealnie wpisuje się w naszą strategię – mówi Mieszko Łabuz, menadżer ds. sprzedaży Wisły Kraków S.A. i koordynator Klubu Biznesu. 

– Jako Arka Gdynia oraz Arka Gdynia Esports zawsze patrzymy przychylnym okiem na inicjatywy, które sprowadzają się do spotkania sportu tradycyjnego z tym wirtualnym. Niezwykle istotne spotkanie piłkarskie obu klubów może być podsycane emocjami płynącymi z wirtualnej murawy, jest to dodatkowy smaczek dla wszystkich kibiców, jak i sympatyków sportów elektronicznych. Wierzymy, że pomysł showmatchu zagrzeje kibiców obu drużyn do dopingu również w tym wirtualnym wymiarze. Założenie sekcji Arka Gdynia Esports ma na celu rywalizację z innymi sekcjami klubów piłkarskich, cieszymy się, że kolejnym klubem, który otwiera się na sporty elektroniczne, jest Wisła. Liczymy na fantastyczne widowisko na murawie prawdziwej, jak i wirtualnej. Mam nadzieję, że inicjatywy takie, jak dziś na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez podczas spotkań ligowych w Ekstraklasie – tłumaczy Stanisław Wrzosek, menedżer ds. marketingu w Arce Gdynia odpowiedzialny za sekcję Arka Gdynia Esports. 

Dwumecz rozegrany zostanie godzinę przed startem spotkania piłkarskiego, czyli w sobotę 9 listopada o godzinie 19:00. 

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

2 miliony dolarów w puli – rusza PUBG Global Championship 2019

Trzydziestu dwóch uczestników, dwa tygodnie zmagań, dwa miliony dolarów na stole – innymi słowy PUBG Global Championship 2019. To właśnie dziś w Los A...