Lawina informacji związanych z kolejną edycją World Electronic Sports Games ruszyła. Dziś organizatorzy zawodów zaprezentowali nam dokładną rozpiskę nadchodzących eliminacji, ale na tym nie poprzestali i kilka godzin później ujawnili też ekipy, które otrzymały bezpośrednie zaproszenia do zamkniętych eliminacji.

I tutaj mamy dobrą wiadomość – piekło otwartych zmagań kwalifikacyjnych uda się ominąć aż trzem polskim formacjom. Przepustki otrzymały bowiem Aristocracy, Illuminar Gaming oraz Virtus.pro, czyli drużyny, które obecnie zajmują miejsca w czołowej trzydziestce rankingu HLTV. Możemy mieć już pewność, że przynajmniej tę trójkę zobaczymy pośród ośmiu uczestników wschodnioeuropejskich eliminacji. W innych regionach zaproszenia trafiły natomiast m.in. do HellRaisers, Heroic, Tricked Esport, Teamu LDLC oraz BIG. W sumie ogłoszona przez WESG lista liczy 21 pozycji, chociaż warto też pamiętać, że wolne pozostały jeszcze dwa sloty – jeden w Europie Zachodniej i jeden w Afryce. Na ten moment nie jest jednak jasne, w czyje ręce one trafią.

Dziś zaproszenia otrzymały następujące zespoły:

CIS

HellRaisers Natus Vincere Junior Nemiga Gaming ex-Windigo Academy

Europa Wschodnia

Aristocracy Illuminar Gaming SKADE Virtus.pro

Europa Północna

HAVU Gaming Heroic North Tricked Esport

Europa Zachodnia

Team Heretics Team LDLC Vexed Gaming TBD

Europa Środkowa + Półwysep Iberyjski

BIG Movistar Riders Sprout el. portugalskie

Azja Południowa

Afryka

Entity Gaming Global Esports Viva Algeria TBD

Niemniej nadal szansę na awans mają też ekipy, których powyżej nie ma – wystarczy zapisać się do otwartych turniejów kwalifikacyjnych, o której więcej można przeczytać pod tym adresem. Warto też pamiętać, że tym razem organizatorzy wprowadzili pewne zmiany do regulaminu, nieco łagodząc restrykcyjne dotychczas przepisy dotyczące narodowości graczy. W nadchodzącej edycji WESG każda drużyna będzie mogła zgłosić aż dwóch obcokrajowców.