Nieco ponad trzy tygodnie temu jeden z najbardziej doświadczonych polskich dżunglerów zdecydował się wrócić z esportowej emerytury i obwieścić światu League of Legends, że jest gotów na kolejne wyzwania w roli profesjonalnego zawodnika. Mowa tutaj oczywiście o Wojciechu "Tabasko" Kruzie, który przez nieco ponad półtora roku nie brał czynnego udziału w rozgrywkach LoL-a. Zgodnie z informacjami, do których dotarł nasz portal, Kruza znalazł już nowy dom, którym ma być podbijające serca polskich fanów esportu piratesports.

Jak oglądam Ultraligę, to sam chcę tutaj grać, ale potem przychodzę do domu, rozgrywam jakieś solo queue i widzę, że to nie jest już ten poziom. Jedyną opcją, żebym mógł wrócić do profesjonalnej gry, byłoby rzucenie pracy i granie cały czas – mówił na łamach naszego portalu nieco ponad pół roku temu były dżungler Illuminar Gaming. Aktualnie Tabasko nie zajmuje się już pracą za kulisami najważniejszych poskich zmagań, dlatego też mógł w pełni poświęcić się solo queue i przygotowaniom do pierwszych oficjalnych spotkań. Były dżungler takich zespołów, jak chociażby Team Kinguin czy też Illuminar Gaming był w stanie w zaledwie parę tygodni wrócić do dywizji Grand Master na zachodnim europejskim serwerze, więc o jego umiejętności indywidualne raczej nie powinniśmy się martwić.

Co ciekawe szeregach piratesports ma dojść do prawdziwej rewolucji kadrowej, bo w zespole pozostać mają tylko dwaj zawodnicy, którzy mieli okazję reprezentować barwy Piratów w drugim sezonie Ultraligi. Według naszych źródeł w ARR występować będą nadal Sebastian "niQ" Robak, a także Damian "Dambaj" Bajor, a więc dwójka graczy, która była częściowo odpowiedzialna za sukces, jakim bez wątpienia było zajęcie czwartego miejsca w play-offach Ultraligi.

Kto zatem ma znaleźć się w szeregach Piratów poza niQ, Dambajem oraz powracającym na salony Tabasko? Wedle naszych informacji górną alejkę w ARR obejmie znany z Actiny PACTU Dawid "Melonik" Ślęczka, natomiast u boku Dambaja oglądać w najbliższym czasie będziemy Łukasza "Pyrkę" Grześkowiaka kojarzonego głównie z Akademią oraz Wisłą Płock. Obaj zawodnicy nie mogą zaliczyć drugiego sezonu rozgrywek organizowanych przez Polsat Games do szczególnie udanych, gdyż zarówno Actina PACT, jak i Wisła Płock znalazły się poza strefą premiowaną awansem do play-offów i musiały walczyć o ligowy byt. Na szczęście dla Melonika i Pyrki ich ekipy stanęły na wysokości zadania i obroniły miejsce w prestiżowych zmaganiach.

Jeżeli nasze doniesienia się potwierdzą, to skład piratesports będzie prezentować się następująco:

piratesports logo Dawid "Melonik" Ślęczka
Wojciech "Tabasko" Kruza
Sebastian "niQ" Robak
Damian "Dambaj" Bajor
Łukasz "Pyrka" Grześkowiak
Michał "Flash" Kosicki

* Aktualizacja

piratesports potwierdziło, że powyżej wymieniony skład będzie reprezentować barwy organizacji podczas zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej. Mimo wszystko zgodnie z oficjalnym oświadczeniem klub nadal testuje i nie jest pewny, czy powyższa piątka będzie występować w trykotach ARR w Ultralidze.