fot. eLadies/Michał Konkol

Spotkanie na szczycie w ESL Sprite Mistrzostwach Kobiet – 40in90 vs Unity Female

Mimo że do zakończenia fazy zasadniczej ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w CS:GO coraz bliżej, to nadal mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Po części może się to jednak zmienić już dziś, bo istnieje szansa, że wieczorem poznamy pierwszy zespół pewny awansu na lanowe finały, a także pierwszego spadkowicza.

Czwartkowe zmagania rozpoczną się z wysokiego C, bo od pojedynku lidera z wiceliderem. Naprzeciwko siebie staną bowiem Unity Female oraz 40in90, czyli dwie ekipy, które zgromadziły dotychczas po 24 punkty. A stawka tego meczu będzie ogromna, bo jeżeli któryś ze składów dwukrotnie okaże się lepszy od drużyny przeciwnej, to będzie mieć pewność, że już nikt nie wyrzuci go poza czołową dwójkę, która nagrodzona zostanie biletem do Katowic. Najgorsze więc, co może spotkać zespoły Sylwii „sy$ki” Jędrzejczak i Angeliki „Angieee” Kumorkiewicz, to podział punktów, gdyż wtedy nadal nic nie będzie jasne.

Jakiś czas później na serwerze zameldują się także reprezentantki Teamu Baiters, których sytuacja w tabeli prezentuje się, lekko mówiąc, nie najlepiej. Skład, do którego niedawno w roli zmienniczki dołączyła Karolina „Oksy” Ratajczak, w dziesięciu potyczkach zdobyła zaledwie jeden punkt i samotnie okupuje ostatnie miejsce. Niemniej tym razem rywalkami B8 będą członkinie MIXez, czyli przedostatniej drużyny ligi. Czeka więc nas starcie prawdziwych outsiderów – w przypadku porażki Baiters definitywnie pożegna się z marzeniami o play-offach, natomiast ewentualny komplet punktów pozwoliłby jeszcze te marzenia zachować i, co równie istotne, odbić się wreszcie od dna.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

14 listopada
19:00 Unity Female vs 40in90 Train
20:00 40in90 vs Unity Female Inferno
21:00 MIXez vs Team Baiters Mirage
22:00 Team Baiters vs MIXez Inferno

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Unity Female nowym liderem ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w CS:GO

Mamy nowego lidera ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w CS:GO. Tym przynajmniej na jakiś czas zostało Unity Female, które w jednym środowym dwumeczu podziel...