STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Amerykańska ESL Pro League coraz bliżej końca, do gry wchodzą FURIA i 100 Thieves

Już tylko trzy dni pozostały do zakończenia drugiej fazy grupowej amerykańskiej ESL Pro League Season 10. Nadal niepewne swego losu pozostają cztery formacje, które w najbliższym czasie powalczą między sobą o ostatni bilet na światowe finały w Odense. Faworyt? Tutaj nie ma nawet co się dogłębnie zastanawiać, bo teoretycznie największe szanse na osiągnięcie celu mają […]

Już tylko trzy dni pozostały do zakończenia drugiej fazy grupowej amerykańskiej ESL Pro League Season 10. Nadal niepewne swego losu pozostają cztery formacje, które w najbliższym czasie powalczą między sobą o ostatni bilet na światowe finały w Odense.

Faworyt? Tutaj nie ma nawet co się dogłębnie zastanawiać, bo teoretycznie największe szanse na osiągnięcie celu mają reprezentanci 100 Thieves. Podopieczni Aleksandara „kassada” Trifunovicia niedawno mogli świętować wicemistrzostwo Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 i od pewnego czasu z powodzeniem rywalizują wśród najlepszych. Szóste miejsce w rankingu HLTV nie wzięło się wszak znikąd, można więc spokojnie przyjąć, że brak awansu popularnych Złodziei na turniej finałowy będzie sporą niespodzianką.

O to, by taka niespodzianka miała jednak miejsce, zadbać spróbuje FURIA Esports, która od czasu niedawnej zmiany kadrowej prezentuje się nadspodziewanie dobrze. Zespół wzmocniony pozyskanym z Luminosity Gaming Henrique „HEN1M” Telesem zajął m.in. trzecie miejsce podczas StarSeries i-League Season 8 i jeżeli ktoś miałby podjąć rzuconą przez 100T rękawicę, to wydaje się, że będzie to właśnie on. Najmniejsze oczekiwania mamy natomiast względem eUnited oraz Isurus Gaming. Najniżej notowane ekipy w stawce prawdopodobnie będą pełnić rolę zaledwie dostarczycieli punktów, chyba że któraś z nich nagle nas zaskoczy.

Harmonogram grupy B prezentuje się następująco:

17 listopada
02:25 FURIA Esports vs Isurus Gaming BO3
06:15 100 Thieves vs eUnited BO3
18 listopada
02:25 FURIA Esports vs eUnited BO3
06:15 100 Thieves vs Isurus Gaming BO3
19 listopada
02:25 FURIA Esports vs 100 Thieves BO3
06:15 Isurus Gaming vs eUnited BO3

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu. Najlepszy zespół z grupy zapewni sobie bezpośredni awans na światowe finały ESL Pro League Season 10 w Odense.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Soren

AGO czy miks sorena? Dziś ostatni mecz pierwszych otwartych eliminacji do WESG

To już pewne – w zamkniętych eliminacjach do World Electronic Sports Games w CS:GO zobaczymy czwartą drużynę z Polski. Na ten moment nie wiadomo jedna...