Co nie udało się Illuminar Gaming, to udało się Virtus.pro! Niedźwiedzie w decydującym meczu grupy B pokonały INTZ eSports, zapewniając sobie miejsce w półfinale DreamHack Open Atlanta 2019!

INTZ eSports 0 : 2 Virtus.pro

(DH Open – decydujący mecz grupy B)
11 9 Train 6 16
2 10
8 6 Dust2 9 16
2 7
 Mirage 

Polacy nie najlepiej weszli w mecz z Brazylijczykami i bardzo szybko na tablicy wyników pojawiła się dość pokaźna zaliczka tych drugich. Można było nawet odnieść wrażenie, że INTZ punkty zdobywa z ogromną łatwością, co nie zwiastowało niczego dobrego dla podopiecznych Jakuba "kubena" Gurczńskiego. Szybko okazało się jednak, że nie tacy Latynosi straszni, jak ich malują, bo VP przebudziło się i zaczęło skutecznie odrabiać straty, dzięki czemu na półmetku przegrywało tylko trzema oczkami. Nasi rodacy bardziej udanie zaczęli natomiast drugą część Traina, bo wygrali trzy kolejne rundy, osiągając tym samym remis, a następnie nawet wyszli na prowadzenie 10:9. INTZ zdołało co prawda odpowiedzieć, ale Virtus.pro w CT ustawiało się naprawdę dobrze, a w połączeniu z celnymi strzałami dawało to naszym rodakom kolejne rundy. Ostatecznie pierwszą mapę wygrali 16:11, przybliżając się do półfinału.

Podopieczni rosyjskiej organizacji przewidzieli, że rywale w pistolach na Duście2 zaatakują A i zdobyli rundę otwierającą drugą potyczkę. Chwilę później było już 3:0, ale właśnie wtedy do gry wróciło INTZ. Od tego momentu obie ekipy zaczęły iść łeb w łeb, co doskonale odzwierciedlał również remis pojawiający się co jakiś czas na tablicy wyników. Końcówka drugiej połowy była jednak w większości zdominowana przez VP, dzięki czemu Polacy mogli z 3-rundową zaliczką przystępować do drugiej części gry.  A w tej mogliśmy oglądać ich dalszą dominację! INTZ zostało całkowicie stłamszone, w wyniku czego druga mapa zakończyła się wynikiem 16:8!


W niedzielę rozegrane zostaną trzy ostatnie mecze turnieju. Półfinałowym rywalem Virtus.pro będzie Heroic, zaś po drugiej stronie drabinki Sprout zagra z CR4ZY.

Po więcej informacji na temat DreamHack Open Atlanta 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.