fot. ESL/Jak Howard

Pożegnanie europejskiej dywizji ESL Pro League i mecze o pietruszkę

Już dziś faza grupowa europejskiej dywizji 10. sezonu ESL Pro League przejdzie do historii. Przed nami ostatni akcent tej części zmagań, ale ten, co by tu dużo nie mówić, nie będzie najbardziej emocjonującym. Całe napięcie uszło niczym powietrze z przedziurawionego balona już wczoraj, gdy poznaliśmy niemal ostateczny układ sił w tabeli koszyka oznaczonego literą B. Pewne awansu na światowe finały EPL są już wszakże Fnatic oraz FaZe Clan, a jednocześnie po niedzielnych porażkach takich szans zostały pozbawione już Team Vitality oraz HellRaisers.

Team Vitality vs HellRaisers
18:25 (BO3)

O 18:25 na serwerze pojawi się Mathieu „ZywOo” Herbaut oraz prawdopodobnie 9 innych graczy. Prawdopodobnie, bo oglądając w ostatnich dwóch dniach mecze z udziałem Vitality, można było odnieść, zresztą nie pierwszy raz, wrażenie, że tak naprawdę mamy do czynienia ze spektaklem jednego aktora, a wszyscy pozostali uczestnicy tego widowiska pełnią rolę statystów. 56-32 – takie statystyki 19-latek wykręcił podczas przegranego przez jego zespół 0:2 meczu z FaZe, a dzień później zakończył starcie z Fnatic „tylko” z wynikiem 54-50, nadal będąc oczywiście zdecydowanie najjaśniejszą postacią w swojej drużynie. Niestety, starania bez wątpienia najlepszego strzelca 2019 roku poszły na marne, a marzenia o wzniesieniu pucharu za triumf w ESL Pro League trzeba odłożyć na kolejny sezon. Ten jednak wypadałoby zakończyć z klasą, pokonując najsłabszego przeciwnika w grupie.

Fnatic vs FaZe Clan
22:15 (BO3)

Starcie Fnatic z FaZe śmiało można porównać do deseru serwowanego w wykwintnej restauracji. Jak wiadomo – musi się pojawić, choćby z samej zasady. Będzie smaczny, bo możemy przecież oczekiwać, że ciesząca się dobrymi opiniami knajpa postara się przygotować swoim klientom coś, co zaspokoi ich kubki smakowe. Ale z drugiej strony, po obfitym obiedzie takowy deser będzie prawdopodobnie jedzony nieco na siłę – a i być może z przejedzenia ktoś zostawi jego kawałek. No, to tak samo wyobrazić można sobie ostatni mecz europejskiej dywizji EPL. Niby zapowiada się jako potencjalnie najlepszy mecz w grupie, ale jednocześnie niczego wielkiego nie wniesie.


Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SUPER GAME e-sport zaprasza do Kalisza

Koniec roku coraz bliżej, ale SUPER GAME e-sport się nie zatrzymuje i zaprasza nas na kolejną organizowaną przez siebie imprezę. Ta tym razem odbędzie...

>