Plotki, o których niedawno pisaliśmy, jednak potwierdziły się. Andy "Smoothie" Ta, zawodnik grający dotychczas na pozycji wspierającego w amerykańskim TSM-ie, rozwiązuje kontrakt, stając się w tym momencie wolnym strzelcem na rynku transferowym.

Andy spędził z zespołem cały rok, starając się wywalczyć mistrzostwo kraju oraz awans na mistrzostwa świata. Niestety, obie rzeczy się nie udały – latem TSM zajął zaledwie 5-6. miejsce w LCS oraz nie awansował po raz drugi z rzędu na Worlds, ulegając Clutch Gaming 2:3 w finale regionalnych rozgrywek. Sam Smoothie jest rozpoznawalny, jeżeli chodzi o amerykańską scenę League of Legends – był wspierającym w takich drużynach, jak Team Liquid, Cloud9 czy Echo Fox. W pamięci pozostają także mistrzostwa świata z 2016 roku, gdzie wraz z Cloud9 dotarł on do ćwierćfinału, w którym Chmurki przegrały z Samsung Galaxy 0:3.

Zgodnie z doniesieniami przekazanymi przez serwis ESPN Esports zawodnik ma trafić do Counter Logic Gaming, a w jego miejsce w szeregach TSM-u pojawi się Vincent "Biofrost" Wang. Czekamy także na informacje dotyczące nowego głównego trenera formacji – Tony "Zikz" Gray 11 listopada przeniósł się przecież do 100 Thieves.

Więcej o pozostałych transferach w tym sezonie można przeczytać, klikając w poniższy banner.