Wspominaliśmy o małej roszadzie w Fnatic, nieprawdaż? No to zapnijcie pasy, gdyż szykuje się prawdziwa rewolucja – według doniesień ESPN Esports Mads "Broxah" Brock-Pedersen ma stać się częścią Teamu Liquid. Zastąpiłby tym samym będącego w zespole od 2017 roku Jake'a Kevina "Xmithiego" Puchero.

Byłaby to nie lada niespodzianka – Broxah występuje na europejskiej scenie od 2016 roku i stał się właściwie jedną z ikon Fnatic. Team Liquid natomiast pozostaje na chwilę obecną jedną z czołowych ekip w LCS, co sprawia, iż jest potencjalnie bardzo ciekawym kierunkiem dla 22-letniego dżunglera. Choć na brak sukcesów ze swoją obecną drużyną Duńczyk nie może narzekać, gdyż będąc w niej od lutego 2017 roku zdążył sięgnąć po mistrzostwo oraz wicemistrzostwo LEC czy drugie miejsce na zeszłorocznych Worlds. W tym roku można powiedzieć, że na swój sposób formacja obniżyła pułap – zamiast w finale zakończyła udział w mistrzostwach świata na etapie ćwierćfinałów, gdzie uległa późniejszym triumfatorom FunPlus Phoenix wynikiem 1:3.

Same plotki mają spore szanse na to, aby okazać się prawdą. Xmithie nie przedłużył kontraktu z Liquid (umowa wygasła wczoraj) i został wolnym strzelcem na rynku transferowym, tworząc wakat na pozycji dżunglera. A zespół zyskałby kolejnego gracza z Danii – tutaj Broxah na pewno mógłby liczyć na wsparcie Nicolaja "Jensena" Jensena, grającego aktualnie na środkowej alei.

Tym samym poprzednie doniesienia, o których pisaliśmy wcześniej, stałyby się jeszcze bardziej prawdopodobne. Według nich Oskar "Selfmade" Boderek miałby stać się częścią Fnatic, zastępując w składzie właśnie duńskiego leśnika.

O najnowszych zmianach i doniesieniach na scenie League of Legends można przeczytać klikając na poniższy banner: