Jesper "Zven" Svenningsen
fot. Riot Games

Zven oficjalnie poza TSM-em. Duńczyk zastąpi Sneaky’ego w Cloud9?

Dam wam znać o mojej przyszłości już wkrótce, ale myślę, że większość z was będzie zaskoczona ogłoszeniem, więc jestem podekscytowany moją przyszłością – tak zakończył ostatnio długi wpis na Twitterze Jesper „Zven” Svenningsen, który zamieścił, obwieszczając, iż poszukuje nowych wyzwań. Dziś TSM oficjalnie podziękował Zvenowi za współpracę w ostatnich kilkunastu miesiącach i pożegnał się z botlanerem. Jeśli jednak wierzyć doniesieniom Jacoba Wolfa z ESPN, Duńczyk faktycznie może nas zaskoczyć, gdyż rzekomo ma on dołączyć do Cloud9.

Zven rywalizował w trykocie TSM-u przez całe dwa sezony, w których trakcie ani razu nie udało mu się sięgnąć po puchar LoL Championship Series. Co prawda Svenningsen był bliski triumfu w wiosennej rundzie sezonu 2019, ale koniec końców musiał uznać wyższość Teamu Liquid, zresztą popełniając wówczas katastrofalny błąd, który nadszarpnął jego renomę. Tak czy inaczej, Zven ani razu nie pojawił się na Worlds, kiedy przywdziewał barwy TSM-u, dlatego też podsumował on ten czas następującymi słowami – Brak awansu na Worlds drugi rok z rzędu oraz porażka w finale wiosennego splitu i brak udziału w MSI były nieprawdopodobnymi zawodami. Kiedy przegraliśmy spotkanie w gauntlecie, zwłaszcza ulegając po wygraniu pierwszych dwóch map, nie czułem tak naprawdę zupełnie nic. Czułem się jak podczas tych dwóch lat, nie osiągnąłem absolutnie niczego – pisał na Twitterze przed kilkoma dniami Zven.

Teraz jednak Duńczyk rzekomo jest przymierzany do Cloud9, które podobno finalizuje wykup Philippe „Vulcana” Laflamme’a z Dignitas za kwotę 1,5 miliona dolarów. C9 najprawdopodobniej ma zamiar odmienić oblicze krytykowanej od jakiegoś czasu dolnej alejki, a nie modyfikować cały skład, gdyż barwy formacji w dalszym ciągu reprezentować mają Eric „Licorice” Ritchie, Robert „Blaber” Huang oraz Yasin „Nisqy” Dinçer. Zven miałby zatem przejąć funkcję botlanera, którą od maja 2013 roku pełni Zachary „Sneaky” Scuderi. Wieloletni reprezentant Cloud9 podobno pożegna się z ekipą, a w kuluarach mówi się już o tym, że może on zakończyć esportową karierę lub przenieść się do Dignitas.

Więcej o pozostałych transferach w tym sezonie można przeczytać, klikając w poniższy banner.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Xmithie po dwóch latach żegna się z Liquid. Filipińczyk dołączy do Immortals?

Miniona noc dostarczyła nam nieprawdopodobnej ilości informacji na temat przyszłości wielu zawodników dotychczas występujących w League of Legends Cha...

>