fot. ESL/Stephanie Lieske

Polski zawodnik zagra u boku Aleksiegob i NBK-?

Od pierwszych doniesień dotyczących ewentualnego wkroczenia OG na scenę Counter-Strike’a minął już ponad miesiąc, a oficjalnego ogłoszenia składu formacji jak nie było, tak nie ma. Mogło to po części wynikać z dylematu, jaki drużyna Aleksiego „Aleksiegob” Virolainena miała w kontekście wyboru snajpera. Pierwotnie miał nim zostać utalentowany Elias „Jamppi” Olkkonen, ale wobec budzącej podejrzenia przeszłości nastolatka najprawdopodobniej pozostanie on w SJ Gaming.

Ostatnie doniesienia informują natomiast, że w szeregach organizacji znanej z Doty 2 zobaczymy Polaka! Źródła Guillaume’a „neLa” Canelo przekazują, że w nowym międzynarodowym zespole na profesjonalnej scenie znajdzie się miejsce dla Mateusza „mantuu” Wilczewskiego z ALTERNATE aTTaX. 22-letni zawodnik na początku tego roku dołączył do niemieckiej organizacji i w tym czasie triumfował w dwóch odsłonach ESL Meisterschaft oraz zajął ze swoimi kolegami pierwsze miejsce na Esportal Global w Szwecji. Niemniej wybór mantuu przez ekipę Aleksiegob jest bardzo zaskakujący, wszak nasz rodak nie miał okazji rywalizować na turniejach najwyższej rangi i nie jest szczególnie rozpoznawalny poza niemiecką sceną.

Oprócz Aleksiegob i mantuu trykot OG mają przywdziać również Issa „ISSAA” Murad, Nathan „NBK-” Schmitt oraz Valdemar „valde” Bjørn Vangså, a więc ci sami gracze, o których francuski dziennikarz wspominał w swoim październikowym artykule. Jeśli wierzyć słowom Canelo, piątka zostanie publicznie przedstawiona dopiero w przyszłym miesiącu.

Jeśli powyższe doniesienia potwierdzą się, zestawienie OG będzie wyglądać następująco: 

  • Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Nathan „NBK-” Schmitt
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Mateusz „mantuu” Wilczewski
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro zaproszone na cs_summit 5!

Okazuje się, że DreamHack Open Atlanta 2019 to nie był ostatni tegoroczny międzynarodowy lan, na którym dane nam będzie zobaczyć Virtus.pro. Teraz wie...