Wiosną wicemistrzostwo, na jesień dopiero siódme miejsce. Zdecydowanie nie tak swoją przygodę z ESL Mistrzostwami Polski wyobrażali sobie gracze Virtus.pro, którzy z powodu dzisiejszego zwycięstwa Illuminar Gaming nad x-komem AGO stracili szansę na awans do fazy pucharowej.

Los VP został przesądzony już na pierwszej mapie starcia iHG z AGO, czyli Nuke'u. Co prawda tam początkowo lepiej prezentowały się popularne Jastrzębie, które grę po stronie broniącej kończyły ze względnie spokojnym prowadzeniem 10:5. Problemy zaczęły się dopiero po przerwie, bo podopieczni Adriana "imd" Piepera świetnie prezentowali się w obronie i w kilkanaście minut doprowadzili do wyrównania, by potem rzutem na taśmę zatriumfować 16:14 i odebrać wszelkie nadzieje Virtusom. A jak to wyglądało na Trainie? Tam korzystniejszy start zanotowało Illuminar, które raz po raz skutecznie nacierało na pozycje oponentów i pierwszą połowę kończyło z pięciopunktowym zapasem. Ale to nie był jeszcze koniec emocji, bo po chwili AGO zebrało w sobie resztki sił i przystąpiło do ostatniego zrywu. Niemniej Jastrzębie nie osiągnęły celu – ostatnie słowo należało do drużyny Pawła "innocenta" Mocka, bo ta wygrała 16:13.

Od Nuke'a swój dwumecz zaczęły też Aristocracy i Wisła All in! Games Kraków, które przed dzisiejszą serią starć zajmowały dwa pierwsze miejsca. Można było więc oczekiwać wyrównanego starcia, ale Wiktor "TaZ" Wojtas wraz z kolegami mieli inne plany i z zaskakującą łatwością zdominowali zawodników Białej Gwiazdy. I to w stopniu naprawdę znacznym, bo na przestrzeni całego spotkania ekipa znana do niedawna jako adwokacik zgromadziła zaledwie trzy oczka. Chwilę później na Trainie wydawało się, że już tak jednostronnie nie będzie, bo do pewnego momentu Wisła walczyła z Arcy jak równy z równym, ale to skończyło się w momencie, gdy Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i spółka przeszli do obrony. W tej ugrali zaledwie jedno oczko, przez co finalnie polegli drugi raz tego wieczora, tym razem wynikiem 8:16. Z tego powodu Biała Gwiazda nie może być jeszcze pewna bezpośredniego awansu do półfinału i musi czekać na rozstrzygnięcia pomiędzy Virtus.pro a Illuminar Gaming.

Komplet wyników omawianych spotkań prezentuje się następująco:

20 listopada
19:00 Illuminar Gaming 16:14 x-kom AGO Nuke
19:00 Wisła All in! 3:16 Aristocracy Nuke
20:00 x-kom AGO 13:16 Illuminar Gaming Train
20:00 Aristocracy 16:8 Wisła All in! Train

Już za chwilę kolejne mecze, które wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.