Ostatni tydzień listopada zaczynamy od czterech pojedynków polskich formacji Counter-Strike: Global Offensive na arenie międzynarodowej. Dziś czekają nas zarówno te mniej istotne spotkania, które o niczym jeszcze nie przesądzą, jak i mecze "ostatniej szansy" – porażka w nich oznaczać będzie eliminację.

Zacznijmy jednak na spokojnie i spójrzmy w stronie Actiny PACTU. Ekipa ta wczoraj nie zdołała co prawda awansować na lanowe finały ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019, ale nie ma co tego rozpamiętywać, tym bardziej że czeka ją starcie ze słynnym HellRaisers. Drużyna z Europy Wschodniej od czasu niedawnej rewolucji kadrowej ewidentnie nie zachwyca, co dla Dawida "lunAtica" Cieślaka i spółki stanowi idealną okazję, by uniknąć drugiej porażki w LOOT.BET/CS Season 5. Utrzymać korzystny bilans spróbuje także Virtus.pro – podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego rozegrają kolejny mecz w ramach United Masters League Season 2, tym razem przeciwko GODSENT. Niemniej w tym wypadku o triumf może być zdecydowanie trudniej, bo międzynarodowy skład CS:GO znajduje się obecnie na fali wznoszącej po wygraniu WePlay! Forge of Masters Season 2 i otrzymaniu zaproszenia na DreamHack Open Winter 2019.

Potem zrobi się nieco poważniej, bo Aristocracy już dziś może pożegnać się z play-offami SECTOR: MOSTBET. Aby tak się nie stało, drużyna Wiktora "TaZa" Wojtasa musi zaprezentować się lepiej niż przed tygodniem, gdy to uznała wyższość Teamu Spirit. Problem jednak w tym, że poniedziałkowym rywalem Arcy będzie inny czołowy przedstawiciel sceny CIS, forZe – uczestnik ostatniego Majora oraz zespół, który wczoraj zapewnił sobie miejsce na EPICENTER 2019. Już jakiś czas temu limit błędów wyczerpało również Izako Boars, które walczy o powrót do ESEA Mountain Dew League. Niemniej na ten chrapkę ma także Mateusz "mantuu" Wilczewski, którego ALTERNATE aTTaX będzie kolejną przeszkodą na drodze popularnych Dzików. Jedno jest pewne – w poniedziałek przynajmniej jeden Polak będzie musiał pogodzić się z perspektywą spędzenia kolejnego sezonu w ESEA Advanced.

Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

25 listopada
18:30 HellRaisers vs Actina PACT BO3  
19:00 Virtus.pro vs GODSENT BO3 transmisja
20:00 Aristocracy vs forZe BO3 transmisja
20:30 ALTERNATE aTTaX vs Izako Boars BO3 transmisja