Przed startem wtorkowych spotkań z udziałem polskich drużyn mogliśmy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że w przynajmniej dwóch z nich górą wyjdą nasi rodacy. W kwalifikacjach do World Electronic Sports Games byliśmy bowiem świadkami dwóch bratobójczych starć.

I to nie byle jakich! Na pierwszy ogień poszły Aristocracy oraz Wisła All in! Games Kraków, czyli dwie najlepsze formacje fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019. Reprezentanci krakowskiego klubu sportowego we wspomnianych krajowych rozgrywkach dwukrotnie ulegali Arcy, a dzisiaj mogli odegrać się na wyżej notowanej formacji. Nic z tych rzeczy – Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka po wyrównanym Nuke'u i nieco bardziej jednostronnym Duście2 zgodnie z planem przebrnęli do półfinału górnej drabinki, gdzie późnym wieczorem dostało się także x-kom AGO.

Jastrzębie wtorek rozpoczęły od meczu ze SKADE, które w pojedynkach z nadwiślańskimi piątkami radzi sobie nadspodziewanie dobrze – wczoraj Bułgarzy w eliminacjach do WESG pokonali przecież Pompa Team, z kolei dzisiaj bez straty mapy ograli podopiecznych Mikołaja "Miniroxa" Michałkowa. Stawką tego spotkania było miejsce w fazie pucharowej LOOT.BET Season 5. Po kilku godzinach ekipa Damiana "Furlana" Kisłowskiego powróciła na serwer i pokazała się z dużo lepszej strony na tle Virtus.pro. Niedźwiedzie zostały zepchnięte do dolnej drabinki kwalifikacji, gdzie każda porażka oznacza eliminację ze zmagań.

Komplet dzisiejszych wyników prezentuje się następująco:

26 listopada
15:30 x-kom AGO 0:2 SKADE Train 6:16
Inferno 13:16
17:30 Aristocracy 2:0 Wisła All in! Nuke 16:12
Dust2 16:8
20:30 Virtus.pro 0:2 x-kom AGO Nuke 12:16
Vertigo 12:16