Zaczęli jeszcze w listopadzie, skończyli już w grudniu – za nami drugi półfinał ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019. Przepustkę do meczu decydującego o mistrzowskim tytule wywalczyło sobie Illuminar Gaming, które mimo fatalnego Inferno ograło Wisłę All in! Games Kraków!

Illuminar Gaming 2 : 1 Wisła All in! Games Kraków

(ESL Mistrzostwa Polski –  półfinał)
16 9 Overpass 6 12
7 6
6 2 Inferno 13 16
4 3
16 9 Train 6 9
7 3

Premierowa pistoletówka na Overpassie padła łupem Illuminar, ale skuteczny retake błyskawicznie dał graczom Białej Gwiazdy pierwszy punkt. Potem obie drużyny przez pewien czas siłowały się, a z walki tej w końcu górą wyszło iHG. Paweł "reatz" Jańczak wraz z kompanami zgarnęli pięć rund z rzędu, a na krótką przerwę schodzili z prowadzeniem 9:6. Po chwili oddechu Illuminar wygrało kolejną rundę pistoletową i zaczęło odjeżdżać rywalom. Wiślacy w końcu odzyskali wigor, choć wydawało się, że stało się to za późno. Heroiczny clutch Grzegorza "SZPERO" Dziamałka zainaugurował jednak zwycięską serię Wisły Kraków, która zbliżyła się do przeciwnika na dystans zaledwie trzech punktów. Dopiero wtedy iHG wróciło na właściwe tory i dokończyło dzieła zniszczenia.

Końcówka drugiej mapy zwiastowała ogromne emocje na Inferno, lecz rzeczywistość okazała się rozczarowująca. Wisła All in! w ofensywie zdemolowała bowiem swojego oponenta, pierwszą część meczu wygrywając aż 13:2! SZPERO i spółka zgarnęli również drugą rundę pistoletową, ale postawione pod ścianą Illuminar nie dało się złamać. Po skutecznym force-buyu podopieczni Adriana "IMD" Piepera powiększyli swój dorobek o jeszcze dwa oczka, lecz reprezentanci krakowskiej Wisły nie wypuścili triumfu z rąk i doprowadzili do remisu w całym meczu.

Trzy rundy dla Illuminar, jedno oczko dla Wisły – taki właśnie schemat dwukrotnie powtórzył się w początkowej fazie decydującej potyczki na Trainie. Prawidłowość ta w końcu została jednak oczywiście przerwana, co musiało ucieszyć piątkę Piotra "morelza" Taterki, która jak za dotknięciem magicznej różdżki zaczęła wreszcie regularnie punktować. Na przełomie połówek inicjatywa wróciła jednak do iHG, które nie zwróciło większej uwagi nawet na trzy dobre natarcia rywala. Rozbrajający w ogniu bombę Daniel "STOMP" Płomiński dał swoim kompanom sygnał do kontrofensywy – triumfatorzy Games Clash Masters 2019 nie stracili już ani jednego oczka i zameldowali się w finale.

Już jutro o 19:00 llluminar podejmie x-kom AGO. Mecz ten wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner: