fot. fb.com/kamilbdg

Transferowa karuzela nad Wisłą – listopad 2019

Koniec roku coraz bliżej i ktoś mógłby pomyśleć, że ostatnie tygodnie 2019 to idealna okazja do tego, by przemyśleć pewne sprawy, zastanowić się nad przyszłością i wdrożyć nowe rozwiązania. Ale nie na polskiej scenie, bo ta na razie czeka na zakończenie ESL Mistrzostw Polski oraz Polskiej Ligi Esportowej. Niewykluczone, że dopiero, gdy ustanie harmider w arenach w Katowicach oraz Rzeszowie, rodzime formacje CS:GO rozpoczną misję pt. „polska szufla” – już teraz z łatwością możemy wskazać kilku potencjalnych kandydatów, w szeregach których prawdopodobnie dojdzie do roszad.

Niemniej na razie skupmy się na tych, którzy faktycznie coś zmieniali. A w minionym miesiącu mieliśmy dwa takie przypadki. Z jednej strony Arka Gdynia Esports, która w powołanym w październiku składzie nie wytrzymała nawet miesiąca. Z drugiej strony nowo powstałe Arcane Wave, czyli podległa Illuminar Gaming organizacja powołana do życia z myślą o kobiecym gamingu. O projekcie tym mówiło się już przy okazji czwartych urodzin iHG, a który dopiero teraz przybrał realny kształt, angażując z miejsca jeden z czołowych żeńskich zespołów w kraju.

Arcane Wave

Obecny skład

Angelika „Angieee” Kumorkiewicz
Paula „POLIN” Wasilewicz
Julia „JuLKaa” Marek
Magdalena „Madzix” Pranica
Oliwia „Olivka” Nikolaidi
                                                                                                         
Patryk „ponczek” Wites (trener)

Przyszli

Odeszli

Angelika „Angieee” Kumorkiewicz Unity Female
Paula „POLIN” Wasilewicz Unity Female
Julia „JuLKaa” Marek Unity Female
Magdalena „Madzix” Pranica Unity Female
Oliwia „Olivka” Nikolaidi Unity Female
Patryk „ponczek” Wites (t) Unity Female

Rozstanie z organizacją tuż przed startem ważnych rozgrywek to nigdy nie jest przyjemna sprawa, niemniej właśnie w takiej sytuacji znalazły się Angelika „Angieee” Kumorkiewicz i jej koleżanki. Przez blisko cztery miesiące były one związane z AVEZ Esport, ale w połowie października niespodziewanie postanowiły one opuścić szeregi organizacji. Już wtedy było wiadomo, że dziewczyny są po słowie z Illuminar Gaming, nie było jednak jasne, kiedy nastąpi oficjalne ogłoszenie współpracy. – Chcemy udowodnić, iż tą ekipą, która odpowiada za sukces Illuminar, jesteśmy w stanie stworzyć drugi gaming i to jeszcze stricte kobiecy – zapowiadał podczas PGA prezes iHG, Grzegorz Kamiński.

Wszystko wyjaśniło się dopiero 28 listopada, bo to właśnie wtedy oficjalnie narodziło się Arcane Waves. – To dla nas szansa na długą i owocną współpracę. Wierzymy, że w Arcane Wave rozwiniemy skrzydła i wzniesiemy się na wyżyny naszych możliwości – nie kryła zadowolenia wspomniana już Angieee. I chociaż minęło dopiero kilka dni, to obie strony już teraz mają powody do zadowolenia, bo nowe podopieczne Illuminar awansowały do wielkiego finału ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 i mają spore szanse, by od zdobycia mistrzowskiego tytułu rozpocząć swoją przygodę z obecnym pracodawcą.

Arka Gdynia eSports

Obecny skład

Mateusz „Morfan” Świętochowski
Marcin „Shatar” Lubowicki
Piotr „pTr” Pietrzyk
Jakub „qxv” Sawicki
                                                                                                         
Dawid „noode” Żegliński (trener)

Przyszli

Odeszli

Kamil „kamil” Kamiński

W październiku Arka Gdynia uderzyła nieco z zaskoczenia i zaprezentowała nam nowy skład CS:GO, w którym znaleźli się gracze znani nie tylko z tych nieco niżej notowanych formacji, ale także Mateusz „Morfan” Świętochłowski oraz Kamil „kamil” Kamiński, którzy w przeszłości związani byli z Izako Boars. Cały projekt wzbudzał zarówno ciekawość, jak i niepewność. Trudno przecież było powiedzieć, by zaangażowani w jego ramach zawodnicy znajdowali się obecnie w szczytowych okresach swoich karier. Równie trudno było też określić, na ile poważne są plany Arki związane z nowo powstałą  ekipą.

Zresztą. jakie by te plany nie były, to wiadomo już, że ich częścią nie jest kamil. Dlaczego? Oddajemy głos samemu zainteresowanemu. – Czas mnie ograniczał, bo niestety poświęcanie wielu godzin za grę za darmo nie jest czymś, na co mogę sobie aktualnie pozwolić. a wpajanie podstawy reakcji/podejmowania decyzji młodym graczom jest czasochłonne, więc oboje z Morfanem stwierdziliśmy, że lepiej, jak będą grać beze mnie – przyznał 24-latek w mediach społecznościowych. Wobec tego w kolejnych meczach Polskiej Ligi Esportowej zespół wspierał już niejaki Frontsiderr, ale nie pomógł on Arkowcom zawojować gauntletu.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu „Transferowa karuzela nad Wisłą” znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO vs Illuminar, czyli mecz o wysoką stawkę i z podtekstami

Dziś poznamy nowego triumfatora ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Nowego, bo ARCY, które dwukrotnie sięgało po krajowy czempionat, pożegnało się już z ka...