fot. ESL/Adam Łakomy

Arcane Wave wygrywa ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet w CS:GO!

Inauguracyjna edycja ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 w CS:GO dobiegła końca! Po wielu tygodniach zmagań po krajowy czempionat sięgnęło Arcane Wave, które podczas rozgrywanego w Katowicach wielkiego finału pokonało polsko-rosyjski miks krisilarisy.

krisilarisy 0 : 2 Arcane Wave

(ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet –  wielki finał)
11 6 Overpass 9 16
5 7
11 4 Train 11 16
7 5
 Nuke 

Początek spotkania to wyrównane potyczki obu obecnych na serwerze ekip. Żadna z nich nie potrafiła na dobre zdominować drugiej, przez co rezultat był bardzo bliski, ale tylko do czasu. W końcu bowiem Arcane Wave znalazło skuteczny sposób, by zatrzymać międzynarodowy skład i zyskać nieco większą przewagę, którą udało się utrzymać aż do przerwy. Niemniej rezultat 9:6 o niczym jeszcze nie przesądzał i krisilarisy mogło z łatwością z niego powrócić. Problem jednak w tym, że to podopieczne Patryka „ponczka” Witesa zgarnęły drugą pistoletówkę i rozpoczęły marsz po zwycięstwo. Dopiero w momencie, gdy tablica wyników wskazywała 14:7 na korzyść Arcane, polsko-rosyjski skład przebudził się i ruszył po comeback. Ale było to przebudzenie chwilowe, bo przewaga AW była zbyt duża – ostatecznie więc to właśnie ta formacja zatriumfowała 16:11.

O ile Overpass zafundował nam pewne emocje, tak Train był cłkowicie jednostronny. Uskrzydlone wcześniejszą wygraną zawodniczki ponczka zepchnęły swoje oponentki na absolutny margines i to mimo tego, że przyszło im grać w ataku. Nie miało to znaczenia – większość rund padło łupem Arcane, które raz po raz gładko nacierało na bombsite’y krisilarisy stopniowo powiększając swoją przewagę. W efekcie po pierwszej połowy w pełni polska drużyna mogła pochwalić się aż siedmiopunktową przewagą, która pozwalała domniemywać, że za chwilę cały mecz dobiegnie końca. Ale zanim tak się stało, minęło jeszcze trochę czasu, bo Victoria „Victoria” Ukasova i spółka znowu podjęły walkę, ale jeszcze raz, tak jak na Overpassie, musiały przełknąć gorzką pigułkę porażki przy wyniku 11:16.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 w CS:GO prezentują się następująco:

1. Arcane Wave 15 000 zł
2. krisilarisy 7 500 zł
3-4. 40in90, Warriors Team 3 750 zł
5-6. Izako Boars Ladies Team Saiprah
7-8. Team Baiters, MIXez

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – listopad 2019

Listopad okazał się miesiącem, w którym czołówka Rankingu polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl nieco się uspokoiła. Obyło się bez spektakularnych pr...

>