W miniony weekend w katowickiej ESL Arenie miały miejsce finały ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019. Przygoda Wisły All in! Games Kraków zakończyła się na półfinale, w którym Biała Gwiazda musiała uznać wyższość późniejszego triumfatora całych rozgrywek, Illuminar Gaming. Reprezentanci krakowskiego klubu sportowego zadowolili się więc trzecim miejscem, ale to nie wszystko. Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i kompani wywalczyli również przepustkę do ESEA Climber Cup będącego jedną ze ścieżek prowadzących prosto do ESEA Mountain Dew League.

Stało się tak z jednego prostego powodu – wszystkie pozostałe drużyny, które mieliśmy okazję oglądać w akcji w stolicy Górnego Śląska, legitymują się miejscem przynajmniej we wspomnianym ESEA MDL. To właśnie w tej lidze rywalizują x-kom AGO oraz Illuminar Gaming, a więc dwaj finaliści ESL MP, z kolei o jeden poziom rozgrywkowy wyżej mają szansę występować gracze ARCY, którzy w Katowicach nie pokazali się jednak z najlepszej strony.

Walka w ESEA Climber Cup rozpocznie już jutro. Na starcie tych internetowych zmagań stanie 9 zespołów, które rozdzielą między sobą cztery przepustki do baraży o awans do ESEA MDL. Tam czekają już między innymi dwie inne polskie formacje – mowa tu o Virtus.pro oraz Actinie PACT. Obie drużyny w trakcie sezonu ligowego uplasowały się w dolnej części tabeli, przez co muszą one drżeć o ligowy byt.