ARCY
fot. ESL/Adam Łakomy

ARCY w finale WB kwalifikacji do WESG, Izako Boars odpada z LOOT.BET Season 5

Po zakończonych finałach jesiennego sezonu ESL Mistrzostw Polski rodzime zespoły ponownie przystąpiły do internetowych zmagań. Stawki dzisiejszych spotkań nie były małe, gdyż w przypadku Izako Boars i Actina PACT od zwycięstwa zależało utrzymanie się jednej z ww. drużyn w turnieju, zaś triumfator starcia ARCY z x-kom AGO miał otrzymać miejsce w finale górnej drabinki eliminacji do World Electronic Sports Games 2019.

Chwilę po 20:00 rozpoczęła się potyczka Actina PACT z Izako Boars w ramach LOOT.BET Season 5. Na Mirage’u od samego początku prowadziła drużyna Kacpra „darko” Ściery. W pierwszej połówce podopieczni organizacji Piotra „Izaka” Skowyrskiego zdołali zdobyć zaledwie pięć oczek. Po zamianie stron ćwierćfinaliści ESL Mistrzostw Polski wysunęli się na siedmiopunktowe prowadzenie, a następnie po nieudanym kontrataku Dzików wygrali pierwsze starcie 16:11.

Reprezentanci PACTU grając po stronie antyterrorystów, również na Vertigo, zdominowali swoich oponentów. Konrad „EXUS” Jeńczeń i spółka praktycznie w ogóle nie radzili sobie z defensywą rywali, co skutkowało ich porażką 5:10 po pierwszej części meczu. W drugiej połowie starcia gracze Izako Boars nieco odżyli i wyrwali przeciwnikom aż siedem oczek, lecz ci wykorzystując sporą przewagę zatriumfowali 16:12, eliminując rywali z turnieju.

Nieco później rozpoczął się pojedynek ARCY z x-kom AGO rozgrywany podczas zamkniętych kwalifikacji do WESG 2019-2020. Na Nuke’u Jastrzębie dosłownie rozgromiły rywali, wygrywając na samym starcie aż trzynaście rund z rzędu! Wiktorowi „TaZowi” Wojtasowi i jego kompanom na nic zdały się dwie wygrane w pierwszej połówce, gdyż po chwili ich rywale ponownie zgarnęli pistoletówkę i force’a, po czym nieśpiesznie domknęli mecz wynikiem 16:4.

Świadkami znacznie bardziej wyrównanej potyczki byliśmy na Vertigo, gdzie ARCY stale utrzymywało kilkupunktowe prowadzenie, lecz x-kom AGO ciągle deptało swoim rywalom po piętach. Po pierwszej połówce ekipa Karola „rallena” Rodowicza prowadziła trzema oczkami, a po zamianie stron prędko ponownie zaczęła punktować i już wkrótce zakończyła mecz wynikiem 16:9.

Jeszcze zacieklejsza była walka na Trainie. Na samym początku meczu Jastrzębie dominowały przeciwników, lecz przed zmianą stron ci zdołali odzyskać większość z utraconych punktów. Następnie x-kom AGO wygrało pistoletówkę, lecz po chwili zawodnicy ARCY pokazali swoje umiejętności, nie pozwalając dojść rywalom do głosu, co przełożyło się na ich zwycięstwo 16:12.

2 grudnia
20:00 Izako Boars 0:2 Actina PACT Mirage 11:16
Vertigo 12:16
21:00 ARCY 2:1 x-kom AGO Nuke 4:16
Vertigo 16:9
Train 16:12

Gracze Actina PACT już niebawem rozegrają swój ostatni mecz w fazie grupowej LOOT.BET Season 5, od którego zależeć będzie czy awansują do play-offów. Wkrótce zobaczymy również kolejne pojedynki Polaków w ramach zamkniętych kwalifikacji do WESG 2019-2020. Przypomnijmy, że dwie rodzime drużyny – Virtus.pro i x-kom AGO – są w nich o krok od eliminacji.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid wraca na podium rankingu HLTV, znaczący awans x-kom AGO

W zeszłym tygodniu fani polskiego oraz światowego Counter-Strike'a nie mogli mieć powodów do nudy. Kilka czołowych ekip globu zjechało bowiem do Arlin...