fot. ESL/Bart Oerbekke

Startuje grudniowy maraton turniejowy – pierwszy przystanek: Odense

Grudzień bez wątpienia będzie jednym z najbardziej intensywnych miesięcy w tegorocznym kalendarzu światowego Counter-Strike’a. Swoisty maraton z udziałem najlepszych drużyn rozpoczynamy w Odense, gdzie właśnie dzisiejszego popołudnia startują finały ESL Pro League Season 10. Na starcie brakuje Polaków, ale wszystkie znaki zdają się potwierdzać, że na nudę przez najbliższe sześć dni nie powinniśmy narzekać.

Nie będzie w tym nic odkrywczego, jeśli napiszemy, że głównym kandydatem do wzniesienia trofeum jest Astralis. Za duńską formacją przemawia nie tylko aktualna forma czy niedawne zwycięstwo podczas finałów Esports Championship Series, ale także przewaga własnego terenu i rodzimych kibiców. A ci, jak wiadomo, kochają CS-a i z pewnością bardzo emocjonalnie będą podchodzić do każdej rundy z udziałem ich ulubieńców. Pierwszym rywalem liderów rankingu HLTV będzie dziś Renegades, które dosłownie kilka godzin wcześniej zakontraktowało były już skład Grayhound Gaming. Jak będzie wyglądał debiut Olliego „Dickastecy’ego” Tierney’ego w nowych barwach? Tego dowiemy się około godziny 14:30.

Nim to jednak nastąpi, czeka nas kilka ciekawie zapowiadających się starć w grupie A. W tym zbiorze wylądowały między innymi FaZe Clan oraz MIBR i to właśnie te dwie ekipy staną naprzeciw siebie w meczu otwarcia. Na dobre widowisko możemy też liczyć w konfrontacji Fnatic z Evil Geniuses – Szwedzi zajmują przecież czwarte miejsce w światowym zestawieniu, a gracze zza oceanu drugie. Oczywiście któraś ze stron opuści serwer pokonana, a to oznacza bardzo ciężką przeprawę przez dolną drabinkę turnieju.

3 grudnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy A

12:00 Natus Vincere vs TYLOO BO1
12:00 FaZe Clan vs MIBR BO1
13:15 Heroic vs 100 Thieves BO1
13:15 Fnatic vs Evil Geniuses BO1

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy B

14:30 Astralis vs Renegades BO1
14:30 G2 Esports vs Sharks Esports BO1
15:45 mousesports vs ATK BO1
15:45 North vs Team Liquid BO1

Półfinał drabinki wygranych grupy A

17:00 TBD vs TBD BO3

1. runda przegranych grupy A

17:00 TBD vs TBD BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy A

20:35 TBD vs TBD BO3

1. runda przegranych grupy A

20:35 TBD vs TBD BO3

Pełny harmonogram zawodów, jak i aktualne składy występujących na nich drużyn można znaleźć w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu na poniższy baner. Polskojęzyczna transmisja z tego wydarzenia prowadzona jest w tym miejscu, z kolei angielski stream można znaleźć tutaj.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Oficjalnie: Renegades zakontraktowało nowy skład CS:GO!

Pod koniec października Renegades utraciło swoją dywizję CS:GO, która została wykupiona przez 100 Thieves. Niemniej już wtedy amerykańska organizacja...