fot. ESL/Adam Łakomy

W środku przygotowań do zagranicznych lanów – dziś pojedynek Virtus.pro z Illuminar Gaming

Dziś w akcji na międzynarodowej scenie CS:GO zobaczymy tylko dwie polskie drużyny i to w jednym meczu – Virtus.pro podejmie o godzinie 18 Illuminar Gaming w ramach United Masters League Season 2. Wygrany tego pojedynku trafi do play-offów ligi, z kolei przegranemu zostanie już tylko jedna szansa.

Virtus.pro vs Illuminar Gaming
18:00 (BO3)

Posiłkując się wszelakimi rankingami, starcia VP z iHG trudno nie nazwać meczem dwóch najsilniejszych CS-owych piątek w Polsce. Potwierdza to Ranking polskich drużyn CS:GO prowadzony przez nasz portal, w którym po niedawnym triumfie Pawła „innocenta” Mocka i spółki w ESL MP wspomniane formacje zamieniły się miejscami. Wygrana w Katowicach nie miała natomiast aż tak sporego znaczenia dla zestawienia serwisu HLTV, bo tam Niedźwiedzie o dwie lokaty wyprzedzają swoich dzisiejszych konkurentów. Niemniej zarówno jedni, jak i drudzy, są obecnie jedynymi przedstawicielami naszego kraju w top 30 świata.

Niemniej rankingi nie grają, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi zdają się potwierdzać, że wieczorny pojedynek może być dobrym widowiskiem. Na pewno oba zespoły będą próbowały czegoś nowego, czy to zagrywek, czy ustawień – w końcu dzisiejszy mecz należy przede wszystkim uznać jako jeden ze „sparingów” przed zbliżającymi się coraz większymi krokami wyjazdami na zagraniczne lany. Już w przyszłym tygodniu podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego udadzą się w podróż do USA na cs_summit 5, a gracze Adriana „IMD” Piepera odbędą nieco krótszy lot do Sewilli na zawody z cyklu DreamHack Open.

Transmisja z tego spotkania dostępna będzie na kanale KXN Studio. W puli nagród United Masters League znalazło się 90 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

David Tonizza wygrywa F1 Esports Series, Red Bull mistrzem wśród konstruktorów

Tegoroczną odsłonę F1 Esports Series możemy uznać za zamkniętą. Na kartach historii wirtualnych zmagań zapisali się David Tonizza, czyli nowy indywidu...