fot. ESL / Riot Games / instagram.com/LotharHS

All-Star 2019 – kto zagra, kiedy i gdzie?

Kolejny profesjonalny sezon League of Legends dobiegł już końca, ale przed nami jeszcze jedna okazja do zobaczenia naszych ulubieńców w akcji. Dziś w nocy rozpocznie się bowiem All-Star 2019, na którym zobaczymy najpopularniejszych graczy i streamerów z całego świata. Wśród nich znalazło się również trzech Polaków – Marcin „Jankos” Jankowski, Damian „Nervarien” Ziaja oraz Jakub „Lothar” Szygulski. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tym, co ma do zaoferowania tegoroczny turniej gwiazd, śpieszymy z pomocą! Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące All-Star 2019.

Kto zagra?

W All-Star 2019 udział weźmie blisko stu reprezentantów czołowych rozgrywek LoL-a z całego świata. Jedną z nich będzie oczywiście ekipa z Europy, a w niej jak już wspomnieliśmy trzech naszych rodaków. Zobaczymy nie tylko profesjonalnych graczy jak Jankos, Rasmus „Caps” Winther czy Lee „Faker” Sang-hyeok, ale też influencerów i streamerów, a wśród nich m.in. Nervariena, Tylera „Tylera1” Steinkampa oraz Honga „MadLife’a” Min-giego. Po raz pierwszy na All-Star pojawią się również gracze Teamfight Tactics, a jednym z nich będzie Lothar.

W skrócie:

  • 3 Polaków
  • 32 profesjonalnych graczy
  • ponad 50 streamerów, influencerów oraz graczy TFT

W co zagrają?

All-Star jest turniejem nastawionym na rozrywkę, toteż zamiast standardowych potyczek na Summoner’s Rift będziemy świadkami walki w różnych trybach. Tymi będą między innymi Ultra Rapid Fire (znany również po prostu jako URF), Tandem Mode, w którym jeden zawodnik będzie obsługiwał klawiaturę, zaś drugi myszkę, czy też Assassins Mode, gdzie dostępne będą tylko postacie z klasy zabójców. Nie zabraknie również meczów pokazowych między czołowymi regionami, czyli pojedynków LEC z LCS oraz LPL z LCK. Nieodłącznym elementem All-Star jest również turniej 1v1, gdzie 32 profesjonalistów zmierzy się w walce o tytuł najlepszego w starciach jeden na jednego. W tym ostatnim udział weźmie również Jankos.

W skrócie:

  • Mecze pokazowe reprezentantów czołowych lig – LCS kontra LEC, LPL kontra LCK
  • Zróżnicowane tryby rozgrywki – Tandem Mode (1 mecz), URF (2 mecze), Assassins Mode (2 mecze)
  • Turniej Teamfight Tactics (szczegóły TBA)
  • Turniej 1v1 (32 profesjonalnych graczy z całego świata, Jankos wśród nich. Drabinka dostępna tutaj)

Kiedy zagrają?

Tegoroczny All-Star po raz kolejny odbędzie się w Ameryce Północnej, co oznacza, że polscy fani będą musieli zarwać kilka nocy z rzędu, jeśli będą chcieli obejrzeć wszystkie mecze. Pierwszy dzień rywalizacji rozpocznie się już dzisiaj w nocy, a zmagania zainauguruje starcie w trybie URF, które rozpocznie się o 1:00 czasu polskiego. Potem czekają nas pierwsze mecze w zmaganiach 1v1, a jeszcze dziś zobaczymy zmagania LEC z LCS oraz starcia Teamfight Tactics. Poniżej znajdziecie cały harmonogram All-Star 2019:

1. dzień 2. dzień 3. dzień
1:00 URF 1:00 Tandem 1:00 Tandem
2:00 Turniej 1v1
(8 meczów)
2:00 Turniej 1v1
(8 meczów)
2:00 Turniej 1v1
(2 mecze, Bo3)
3:15 Teamfight Tactics 3:15 Teamfight Tactics 3:00 Teamfight Tactics
4:15 NA kontra EU 4:00 Chiny kontra Korea 4:00 Pro Showdown
5:30 Teamfight Tactics 5:00 Teamfight Tactics 5:00 URF
6:30 Turniej 1v1
(8 meczów)
(ok. 7:30 – Jankos vs Plugo)
6:00 Turniej 1v1
(4 mecze)
6:00 Teamfight Tactics
7:00 Assassin 7:00 Finał turnieju 1v1 (Bo3)

Gdzie można oglądać?

Transmisja z All-Star będzie dostępna na oficjalnym kanale Riot Games, a także na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu oraz YouTube. Zmagania będą startować o godzinie 1:00 w nocy i będą trwały do około 8:00 nad ranem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Naehyun

Griffin prezentuje dwóch nowych graczy i trenera

Ostatnimi czasy o Griffin było dość głośno wśród społeczności League of Legends w związku z licznymi aferami. To zmusiło zarząd do dokonania zmian w s...