ARCY
fot. ESL/Adam Łakomy

iHG, ARCY czy AGO – kto pojedzie reprezentować Polskę na WESG?

Wiele dni rywalizacji sprowadziło nas do tego momentu – już dziś dowiemy się, która drużyna pojedzie na World Electronic Sports Games 2019-2020 reprezentować Polskę. A właściwie to całą Europę Wschodnią, choć konkurentów spoza kraju nad Wisłą brak – wczoraj x-kom AGO odprawiło z kwitkiem SKADE, co oznacza, że w to niedzielne popołudnie kwestia awansu rozstrzygnie się między naszymi rodzimymi formacjami.

ARCY vs x-kom AGO
13:55 (BO3)

Najpierw emocjonować będziemy się pojedynkiem w finale dolnej części drabinki. To tam zmierzą się zespoły, które zaliczyły po jednym potknięciu w eliminacjach. Jedyną porażkę w tych zmaganiach ARCY zaliczyło dopiero wczoraj, gdy musiało uznać wyższość Illuminar Gaming. Podobnie jak w tym meczu, tak i dziś, w barwach półfinalistów ESL Mistrzostw Polski wystąpi Filip „NEO” Kubski. Doświadczony gracz wspiera drużynę z uwagi na niespodziewane odejście Pawła „dychy” Dychy i trzeba powiedzieć, że wczoraj poradził sobie całkiem nieźle, mimo że czasu na przygotowanie taktyk nie było. AGO z kolei trafiło do dolnej części drabinki właśnie przez swoich dzisiejszych rywali. W rozgrywanym 2 grudnia meczu podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego triumfowali wynikiem 2:1.

Illuminar Gaming vs ARCY/AGO
16:55 (BO3)

W znacznie bardziej komfortowej sytuacji jest Illuminar Gaming. Świeżo upieczeni ESL Mistrzowie Polski zdają się iść za ciosem i, w przeciwieństwie do rywali, potrzebują tylko jednej wygranej w formacie BO3, by zameldować się na zawodach w Chinach. Bez względu na to, z kim Paweł „innocent” Mocek i spółka zmierzą się w decydującym starciu, możemy oczekiwać zaciętej batalii. Gdyby było to ARCY, to czekałby nas rewanż za wczorajszy pojedynek w drabince wygranych. Gdyby jednak zwycięsko z wcześniejszej gry wyszło AGO, mielibyśmy powtórkę z katowickiego finału ESL MP. W każdym wypadku delikatnym faworytem i tak wydaje się iHG, które po ostatnich rozstrzygnięciach i na podstawie Rankingu polskich drużyn CS:GO śmiało możemy uznać za najlepszą piątkę w kraju.

Anglojęzyczna transmisja z obu powyższych spotkań dostępna będzie na oficjalnym kanale WESG na Twitchu. Po więcej informacji o zawodach zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Bwipo, All-Star 2019

All-Star 2019 zakończone. Jankos na Blitzcranku, mistrzostwo turnieju 1v1 dla Bwipo

Minionej nocy dobiegła końca kolejna edycja All-Star. Na tegorocznym turnieju gwiazd mogliśmy zobaczyć łącznie trzech reprezentantów Polski, ale dwóch...

>