fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar reprezentantem Polski na światowych finałach WESG!

Mecz x-kom AGO z Illuminar Gaming w ramach finału wschodnioeuropejskich kwalifikacji do World Electronic Sports Games był dla Jastrzębi okazją do rewanżu za porażkę w finale ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 CS:GO. Okazji tej AGO jednak nie wykorzystało – mimo że z początku wyglądało to bardzo solidnie dla srebrnych medalistów ESL MP, to po raz kolejny Dominik „GruBy” Świderski i spółka musieli uznać wyższość iHG. Tym samym na WESG Polskę reprezentować będzie ekipa Oskara „oskarisha” Stenborowskiego.

Illuminar Gaming 2:1 x-kom AGO
Inferno 12:16 Mirage 16:12 Nuke 16:2

Rozgrzane wcześniejszą batalią z ARCY x-kom AGO błyskawicznie wzięło się do roboty i w przeciągu kilkunastu minut zapisało na koncie osiem punktów. Dopiero wtedy pierwszą potyczkę wygrało Illuminar Gaming, ale na niewiele się to zdało, bo podopieczni Michała „miNIr0xa” Michałkowa szli jak burza i do przerwy legitymowali się dziewięciopunktowym prowadzeniem. Jakby tego było mało, wygrali oni drugą pistoletówkę i wszystko wskazywało na rychły koniec bitwy na Inferno. Wtedy jednak w iHG wstąpiły nowe siły – Paweł „innocent” Mocek i spółka zdobyli pięć punktów z rzędu, zmniejszając dystans dzielący obie drużyny o połowę. Nawet gdy AGO osiągnęło punkt meczowy, Illuminar nie złożyło broni, ale z siedmiu punktów potrzebnych do dogrywki mistrzowie ESL MP zdobyli tylko cztery. x-kom AGO wygrało Inferno wynikiem 16:12 i już tylko jedna mapa stała na jego drodze do awansu na WESG.

Jastrzębie nie spoczęły przedwcześnie na laurach i już na początku drugiej mapy zadały pierwsze trzy ciosy. Następnie do roboty wzięło się Illuminar, wysuwając się na prowadzenie, ale nie nacieszyło się nim długo. Również AGO po powrocie na czoło w końcu oddało inicjatywę i trudno było wskazać, która drużyna zakończy pierwszą połowę na prowadzeniu. Dopiero na sam jej koniec ekipa GruBego ruszyła z kopyta i zdobyła trzy punkty z rzędu. Po przejściu na stronę broniącą iHG wygrało pistoletówkę, a w przeciągu kilku kolejnych minut wysunęło się nawet na prowadzenie i awans na WESG wciąż był w jego zasięgu. Mimo chwilowego zrywu ze strony rywali Illuminar doprowadziło do punktu meczowego i już przy pierwszej okazji domknęło potyczkę na Mirage’u doprowadzając do wyrównania.

O wszystkim musiał więc przesądzić Nuke, którego z wysokiego C zaczęła formacja innocenta, zdobywając nie jedną, nie dwie, nie trzy, ale aż sześć rund z rzędu i to nie pozwalając swoim przeciwnikom ani razu podłożyć bomby. Dopiero w siódmej rundzie AGO przełamało obronę oponentów i zapunktowało po raz pierwszy – i przez długi czas również ostatni. Kolejna okazja ku temu nadarzyła się dopiero w czternastej rundzie, natomiast następna potyczka należała już do iHG, które do przerwy prowadziło 13:2. Strata takiej przewagi byłaby niebywałym „osiągnięciem”, ale fani Illuminar mogli być spokojni – po zdobyciu dwóch pierwszych rund ich ulubieńcy mieli trzynaście okazji do przypieczętowania wygranej. ESL Mistrzowie Polski uznali, że nie ma na co czekać i błyskawicznie dopełnili dzieła zniszczenia, zapewniając sobie miejsce na World Electronic Sports Games!

Ostateczna klasyfikacja eliminacji do WESG prezentuje się następująco:

1. Illuminar Gaming WESG
2. x-kom AGO
3. ARCY
4. SKADE
5-6. ENRAGE, Virtus.pro
7-8. Wisła All in! Games Kraków, Pompa Team
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
frozen

EPL: Fnatic vs mousesports – statystyki wielkiego finału

Finał dziesiątego sezonu ESL Pro League nie był aż tak emocjonujący, jak mogliśmy tego oczekiwać. mousesports rozprawiło się z Fnatic 3:0 i zapewniło...