fot. ESL/Adam Łakomy

Actina PACT najlepszy w Rzeszowie! lunAtic i spółka mistrzami PLE

Actina PACT z nawiązką powetował sobie niepowodzenie w fazie pucharowej ESL Mistrzostw Polski. Kacper „darko” Ściera i spółka dziś sięgnęli bowiem po mistrzostwo jesiennej odsłony Polskiej Ligi Esportowej, inkasując przy okazji 60 tysięcy złotych! Kwota o połowę mniejsza trafiła natomiast do skarbonki pokonanego w finale Izako Boars.

Pod nieobecność możnych krajowego CS-a PACT bez wątpienia przyjechał do Rzeszowa celując w puchar, ale podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka nie zachwycili podczas pierwszego dnia zmagań, ulegając AVEZ Esport. Półfinałowy rywal biało-czerwonych – Giants Gaming – bez najmniejszych problemów przebrnął natomiast przez fazę grupową i zamierzał rozpocząć serię mocnym uderzeniem na Vertigo. Na zamiarach się jednak tylko skończyło, bo Polacy w defensywie wypracowali sobie niemałą przewagę, której nie oddali już do końca mapy. Przybysze z Półwyspu Iberyjskiego nieco lepiej radzili sobie na początku Inferno, lecz PACT tym razem rozpędził się po stronie atakującej i wygrał 16:10.

W meczu o tytuł na drodze drużyny Dawida „lunAtica” Cieślaka stanęło natomiast Izako Boars. Dziki wcześniej głośno zaznaczyły, iż ich formy nie można oceniać jedynie na podstawie fatalnego sezonu ESL MP i udowodniły sobie, a także fanom, że wciąż potrafią grać na niezłym poziomie. Maciej „Luz” Bugaj i spółka po zaciętym boju rozprawili się z AVEZ, a uzyskany impet wykorzystali na pierwszej mapie finału. Po porażce na Trainie PACT ani myślał jednak wywieszać białej flagi i zdeklasował IB na Vertigo, tracąc zaledwie dwa oczka. O wszystkim zadecydować miał więc Dust2, na którym znów to darko wraz z kompanami byli stroną przeważającą. Wygrana graczy VinSa nie była zagrożona nawet przez moment!

Komplet dzisiejszych wyników prezentuje się następująco:

8 grudnia
11:00 Giants Gaming Giants Gaming 0:2 Actina PACT Vertigo 13:16
Inferno 10:16
15:00 AVEZ Esport 1:2 Izako Boars Train 12:16
Nuke 16:12
Overpass 8:16
20:00 Actina PACT 2:1 Izako Boars Train 10:16
Vertigo 16:2
Dust2 16:7

Wbrew pozorom jesienna odsłona PLE nie dobiegła jednak końca. Wkrótce – już w środowisku online – zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce, w którym AVEZ zmierzy się z Giants.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ropz nagrodzony tytułem MVP finałów ESL Pro League Season 10

Robin "ropz" Kool dopiero za kilkanaście dni będzie obchodził swoje 20. urodziny, jednak świętowanie spokojnie może rozpocząć już dziś. Estończyk zost...